Kikínlódott Sepsi OSK-diadal a rájátszás végére

Józsa Csongor 2021. május 27., 19:39

Ha nem is sok, megvoltak a háromszékiek lehetőségei, hogy aztán egyet a végjátékban értékesítsenek. Az FC Botoșani ellen így megszerezték a győzelmet hazai környezetben. Jöhet a szezon mérkőzése.

A szurkolókat egy győzelemmel szolgálták ki Fotó: Pinti Attila

Csütörtökön délután Sepsiszentgyörgyön mintegy 400 néző előtt rendezték a labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának utolsó meccsét. A tizedik fordulóban a Sepsi OSK az FC Botoșanit látta vendégül – azon gárdát, aki ellen hazai környezetben még egyszer sem nyert: négyszer kikapott, legutóbb pedig döntetlenre végeztek a felek.

Leo Grozavu ezúttal több olyan játékosát nevezete a kezdőcsapatba, akik legtöbbször a cserepadon foglaltak helyet – valószínűleg már a vasárnap esti európai kupaszereplést érő osztályozóra is gondolt a szakember. A piros-fehérek már sem rontani, sem javítani nem tudtak helyezésükön, a negyedik pozíciót előzetesen bebiztosították. A vendégek győzelme az ötödik helyet jelentette volna a végelszámolásnál.

Az első lehetőség a háromszékiek előtt adódott a 10. percben, amikor Petrila távoli lökete zúgott el a felső léc felett. Túloldalt Fernandez védett könnyűszerrel egy szintén távoli próbálkozást.

A 22. percben óriási helyzetet hagyott ki a Sepsi OSK, Dimiter ívelte be pontosan Dumitrescunak, aki középen teljesen egyedül maradt, de hét méterről fejjel a kapus ölébe bólintotta. A hazaiak sokkal veszélyesebbek voltak, Eder lövése a felső kapufán csattant.

Végül nem született gólt az első felvonásban.

A második játékrész elején rákapcsolt a házigazda, gyorsan ki is alakított két remek helyzetet. Ezúttal is Dumiter került ziccerbe, nem tudta lekezelni a játékszert, egyet pöccintett rajta, az elkerülte a kaput.

Az utolsó félórában az addig sem magas színvonalú foci visszaesett, rengeteg volt a technikai hiba. A szurkolók idegeivel is tovább játszadozott a hazai csapat, Golocfa a 69. percben a kapussal szemben mellé lőtte.

Teljesen uralta a végjátékot a sepsiszentgyörgyi csapat, ellenlábasa vakációs hangulatban focizgatott.

A 90. percben zörgette meg a hálót a házigazda, az oldalvonalhoz közeli szabadrúgást Achahbar tekerte középre Safranko az ötös vonaláról fejjel bebólintotta (1–0).

A hosszabbításban Camara gólját érvénytelenítették les miatt.

Összességében megérdemelten nyert a Sepsi OSK, így megtört az FC Botoșani elleni hazai átok – fennállása első győzelmét jegyezte ellenük az erdélyi gárda az élvonalban.

A sepsiszentgyörgyiek számára még maradt egy meccs, az idény egyik legfontosabb párharca, vasárnap este a Chindia–Viitorul győztesével játszik. Aki itt diadalmaskodik, európai kupaszereplést harcol ki.