Hirdetés

Zsinórban harmadjára bajnok a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC

Fotó: Sepsi SIC/Facebook

2018. április 28., 09:13

Zsinórban harmadszor avatták bajnokká a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC csapatát, miután a női kosárlabda-bajnokság döntőjének negyedik mérkőzésén kilencpontos győzelmet aratott vendéglátója, a Szatmárnémeti VSK ellen. A háromszéki lányok ezzel a sikerrel 3–1 arányban nyerték meg a finálét, így a bajnoki trófea továbbra is Sepsiszentgyörgyön marad.

2018. április 28., 09:13

A Sepsi SIC az elmúlt három év minden döntőjébe bejutott, 2015-ben 2–0-ról 2–3-ra vesztetett a CSM Târgovişte ellen, majd behúzta a következő két döntőt, 2016-ban Gyulafehérvár (3–0), 2017-ben pedig Kolozsvár csapata ellen (3-1).

A címvédő Sepsi SIC 71–51 és 76–46 arányban megnyerte hazai pályán az egyik fél három győzelméig tartó párharc első két mérkőzését, de nem sikerült behúznia a harmadik meccset is, csütörtökön, hazai pályán a Szatmárnémeti győzött 68–60-ra.

Hirdetés

Csütörtöki győzelmük után a hazaiak kezdték határozottabban az összecsapást, és Marshall révén hiába szerzett vezetést a címvédő, a szatmári lányok hamar fordítani tudtak (7–3). Sőt, néhány perc elteltével Denson és Solopova eredményes játékának köszönhetően tovább növelték előnyüket (15–7).

A túloldalon a lehető legjobbkor talált be távolról a gyűrűbe előbb Mijović, majd Stoenescu, amivel a zöld-fehéreknek sikerült felzárkózniuk (17–15), és ez a kétpontos különbség megmaradt az első tíz perc végére is (23–21).

•  Fotó: Miska Brigitta • Forrás: Facebook/Sepsi SIC Galéria

Fotó: Miska Brigitta • Forrás: Facebook/Sepsi SIC

A folytatásban Mijović egyenlített ugyan, de ekkor a partiumiak kapták el a fonalat, és nemsokára ismét jelentős előnyre tettek szert (36–25).

Zoran Mikes tanítványai azonban összekapták magukat, Gödri-Părău, Kress, Marshall és Webb pontosan céloztak, így előbb szépítettek (39–35), majd Marshall hárompontosa után Gödri-Părău révén, néhány másodperccel a második negyed vége előtt ismét egyenlítettek (40–40).

•  Fotó: Miska Brigitta • Forrás: Facebook/Sepsi SIC Galéria

Fotó: Miska Brigitta • Forrás: Facebook/Sepsi SIC

Szünet után tehát egyenlő állásról folytatódhatott a küzdelem, és ekkor Mijović lendült játékba, közelről és távolról is betalált, így a címvédő hosszú idő után átvette a vezetést (40–47).

A hazaiak részéről Mandache és Solopova tartotta játékban csapatát, majd Green percei következtek, aki három alkalommal is a hárompontos körön kívülről talált a gyűrűbe,

de ez csak a szépítésre volt elegendő, mert a túloldalon Webb, Mijović és Marshall rendre válaszolni tudtak (61–65).

Ádáz küzdelmet hozott az utolsó tíz perc, amelynek elején a partiumiak Solopova, Mandache és Denson pontjaival még egyszer előnyhöz jutottak (71–70). Ekkor viszont csapatkapitányhoz méltóan Gödri-Părău vette kezébe az események alakítását, de társult hozzá Marshall is, akinek félkörön kívüli dobosával már öt ponttal vezettek a zöld-fehérek (71–76).

•  Fotó: Miska Brigitta • Forrás: Facebook/Sepsi SIC Galéria

Fotó: Miska Brigitta • Forrás: Facebook/Sepsi SIC

Gödri-Părău viszont folytatta a pontgyártást (73–80), amire a túloldalon már csak Solopova tudott válaszolni (76–80),

de ez már túl kevésnek bizonyult a hazaiak boldogságához, ugyanis Marshall és Webb értékesített büntetődobásai után a csapatkapitány beállította a végeredményt: 76–85.

A végjátékban összeszedettebben játszó háromszékiek megérdemelten nyerték meg a finálé negyedik mérkőzését, és ezzel eldöntötték a bajnoki cím sorsát. De dicséretet érdemelnek a szatmári lányok is, akik egy pillanatig sem adták fel a küzdelmet.

•  Fotó: Miska Brigitta • Forrás: Facebook/Sepsi SIC Galéria

Fotó: Miska Brigitta • Forrás: Facebook/Sepsi SIC

A mérkőzés lefújása után a Sepsi SIC játékosai, a szakmai stáb és a kedvenceiket Szatmárnémetibe is elkísérő szurkolók együtt ünnepelték a harmadik bajnoki címet.

Az ünneplés azonban szombaton este Sepsiszentgyörgyön folytatódik, ahol éppen a városnapok zajlanak, és este 22.30-kor várják a főszínpadra a hazaérkező háromszoros bajnokcsapatot.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, döntő, 4. mérkőzés, Szatmárnémeti, Both Katalin Sportcsarnok:
Szatmárnémeti VSK–Sepsi SIC 76–85 (23–21, 17–19, 21–25, 15–20).
Szatmárnémeti: Solopova 23 (1x3), Mandache 16 (2x3), Green 13 (3x3), Denson 12, Sfârlea. Cserék: Harrison 10, Baltić 2, Uiuiu, Oláh, Kádár, Szmutku, Lazăr. Edző: Marius Dobă.
Sepsi SIC: Marshall 22 (2x3), Gödri-Părău 20, Mijović 19 (3x3), Webb 11 (1x3), Neagu 2. Cserék: Stoenescu 4 (1x3), Hamilton-Carter 3, Kress 3, Kilin, Džankić, Kovács, Huţanu). Edző: Zoran Mikes.
Játékvezetők: Ciprian Stoica, Sorin Drugău, Bertalan István.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Két nagy visszatérő a székely csapatok erőfelmérőjén

A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.

A román szövetségi kapitány megtalálta a bűnbakot a vereségért

Búcsút intett a világbajnokságnak a román labdarúgó-válogatott, miután elveszítette a Törökország elleni párharcot a pótselejtezőben. A mérkőzést követően nagy volt a csalódottság a trikolóroknál, a szövetségi kapitány felelőssé tette az egyik játékosát.

Székelyhon

Elfogadta a kormány, ennek megfelelően alakul az üzemanyag ára Romániában

Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén az üzemanyagpiaci válsághelyzettel kapcsolatos sürgősségi rendeletet.

`
Krónika

Szakorvosi rendelés is lesz a Nagyváradon magyar állami támogatással tető alá hozott „református laborban”

Alig fél évvel az ünnepélyes megnyitót követően máris szakorvosi rendelésekkel készül bővíteni szolgáltatásai sorát a Királyhágómelléki Református Egyházkerület orvosdiagnosztikai laboratóriuma.

Krónika

Trágyaszag keseríti meg egy erdélyi és egy partiumi város lakóinak életét

Erős trágyaszag miatt panaszkodtak csütörtökön a Kolozsváron és Aradon (illetve a két megyeszékhely vonzáskörzetében) élő lakosok. Az orrfacsaró bűz nem először okoz kellemetlenséget mindkét városban.

Főtér

„Ahogy a tetőfedőben bízunk, úgy kellene bíznunk a biológusban is!”

A 26. Kolozsvári Biológus Napok panelbeszélgetésének előadói a tudománynak az igazságon túli világban való helyéről beszélgettek. Spoiler: nem rózsás a helyzet.

Ez is érdekelheti

Hamar össze kell szedje magát a Marosvásárhelyi VSK kosárcsapata

A hét elején benyújtotta lemondását a Marosvásárhelyi VSK kosárlabdacsapatának edzője, a döntése meglepte a vezetőséget. Szászgáspár Barnabás klubelnököt a kialakult helyzetről és a szezon folytatásáról kérdeztük.

Nagy bajban a Sepsi-SIC, hazai pályán bukta el az elődöntő első meccsét

Nem bírt hazai pályán a CSM Târgoviște együttesével a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, amely így vereséggel kezdte a női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság elődöntőjét. Zoran Mikes tanítványai azonban idegenben még javíthatnak a párharcban.

Benyújtotta lemondását a marosvásárhelyi kosárcsapat vezetőedzője

Felállt a kispadról a Marosvásárhelyi VSK vezetőedzője, Faragó Péter, miután együttese csúfos kudarcba futott bele a CSM Târgu Jiu otthonában.

Ismét otthon: a felnőtt kosárlabda visszatért Gyergyószentmiklósra

Az új, a sportági előírásoknak megfelelő parketta elkészültével a Basilides Tibor Sportcsarnok végre alkalmassá vált hivatalos, felnőtt kosárlabda találkozók rendezésére, így az ISK–VSK Antares végre hazai közönség előtt léphetett pályára.

Váratlan kudarca után elúszni látszik a rájátszás a Marosvásárhelyi VSK-nak

Az utolsó előtti helyezett otthonában kapott ki a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata, amely ezzel a vereséggel még távolabb került a felsőházi rájátszásba jutástól az élvonalbeli bajnokságban.

Bajnoki döntőbe jutottak a Kézdivásárhelyi SE kosárlabdázói

Szombaton Nagyváradon léptek pályára a Kézdivásárhelyi SE kosarasai a helyi CSU ellen az 1. Liga elődöntőjének visszavágóján. A céhes városi csapat a papírforma szerint újra legyőzte ellenfelét, és bejutott a bajnokság fináléjába.

Készülhet a vb-re a magyar válogatott, lemarad az Eb-ről a román

Huszonnyolc év után lesz ott újra a női kosárlabda-világbajnokságon a magyar válogatott, miután Isztambulban kiharcolta részvételét a szeptemberi berlini tornára. Ezzel szemben a román válogatott lemarad a jövő évi Európa-bajnokságról.

Huszonnyolc év után jutott ki a világbajnokságra a magyar női kosárlabda-válogatott

A magyar női kosárlabda-válogatott 89–74-re legyőzte a házigazda törököket az isztambuli selejtezőtorna keddi zárónapján, ezzel kijutott a szeptemberi, Berlinben sorra kerülő világbajnokságra, és 28 év szünet után vehet részt ismét a tornán.

Visszavágott ellenfelének, idegenből szállította a pontokat a Gyergyói ISK-VSK

A Gyergyói ISK-VSK Antares kosárlabdacsapata meggyőző játékkal, végig vezetve 78–68-as győzelmet aratott a CSU Ploiești otthonában. A következő mérkőzés a férfi kosárlabda 1. Ligában már tényleg hazai pályán lesz: Gyergyószentmiklóson.

Megküzdöttek a győzelemért a bajnoki elődöntőben a KSE kosarasai

A Kézdivásárhelyi SE női kosárlabdacsapata vasárnap hazai pályán fogadta a Nagyváradi CSU alakulatát az 1. Liga elődöntőjének első összecsapásán. A kiegyensúlyozott mérkőzés a hazaiak megdolgozott győzelmével ért véget.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!