Hirdetés

Visszavágott az aradi csapat, hazai pályán harcolhatja ki a döntőbe jutást a Sepsi-SIC

Későre vette fel a ritmust a Sepsi-SIC, kikapott Aradon. Korábbi felvétel
Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Alaposan felkészült az elődöntő második mérkőzésére az Aradi FCC Baschet, amely magabiztos játékkal legyőzte a Sepsi-SIC csapatát. A két győzelemig tartó párharc 1:1-re áll, így a fináléba jutásról a harmadik, mindent eldöntő mérkőzés határoz majd.

Már az első, Sepsiszentgyörgyön rendezett összecsapáson is látszott, hogy az aradi gárdával komolyan számolni kell: akkor a mérkőzés hajrájára elfáradtak, így végül a Sepsi-SIC 74–66-ra nyert. A második találkozót szerdán délután rendezték, ezúttal az aradi sportcsarnok adott otthont a párharcnak.

A hazai csapat lendületesen kezdte a mérkőzést, míg Zoran Mikes tanítványai lassan vették fel a ritmust. Az első negyed végén 25–17 állt az eredményjelzőn.

Hirdetés

A második felvonásban javult a háromszéki csapat teljesítménye, pontosabbá váltak a befejezések, és fokozatosan csökkentették a hátrányt. A nagyszünetre már csak három pont volt a különbség (41–38).

A harmadik játékrész kiegyenlített játékot hozott, a csapatok fej fej mellett haladtak, de a negyed végére ebből is az aradiak jöttek ki jobban (60–55).

Az utolsó felvonásban éppen az történt, mint pár napja Sepsiszentgyörgyön, csak felcserélték a szerepeket. Ezúttal a Sepsi-SIC fáradt el, és a pontatlan dobásokat az Aradi FCC könyörtelenül megbüntette. A házigazda végül 84–71-re megnyerte a mérkőzést, és kiegyenlítette a párharcot. A döntőbe jutás sorsa az utolsó mérkőzésen dől el.

A mindent eldöntő harmadik összecsapást április 12-én, szombaton rendezik Sepsiszentgyörgyön, a Szabó Kati Sportcsarnokban.

Női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság, elődöntők, második mérkőzés:
Aradi FCC Baschet–Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 84–71 (25–17, 16–21, 19–17, 24–16).
A vendégek pontszerzői: Robinson 21, Gereben 16, Johnson 14, Catinean 6, Mikes 6, Mérész 5 és Armanu 3.
Összesítésben 1:1.

szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Kirúgták a Sepsi OSK korábbi edzőjét a harmadosztályú klubtól

Kevesebb, mint egy év után menesztették Valentin Suciu vezetőedzőt a labdarúgó 3. Ligában szereplő Șoimii Gura Humorului kispadjáról. A Suceava megyei gárda a feljutásért küzd a harmadosztály felsőházában.

Megnyerte az alapszakaszt a Csíkszentsimon, kiharcolta a felsőházat a Szentegyháza

A Csíkszentsimoni KSK megnyerte az alapszakaszt a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában, míg a Szentegyházi Vasas a záróforduló rangadóján biztosította helyét a felsőházi rájátszásban.

Székelyhon

Gyerek is utazott a feje tetejére állt autóban

Felborult egy személyautó vasárnap délután a Ratosnyához tartozó Andrenyásza település határában. A járműben két felnőtt és egy kiskorú utazott, mindhárman még a mentők kiérkezése előtt elhagyták a feje tetejére állt autót.

`
Krónika

Új romániai magyar pártot alapítana a Tisza székelyföldi aktivistája, de még nagyon sok a kérdőjel

Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.

Krónika

Semmi jóra nem lehet számítani, ha hatalomra kerül az AUR Kelemen Hunor szerint, aki az új magyar pártról is beszélt

Semmi jóra nem számítani, ha a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása nyomán koalícióra lép a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Kossuth Rádió kedd reggeli műsorában.

Főtér

Grindeanuék nem gondolták komolyan, hogy Bolojan komolyan gondolja, most a PSD léte foroghat kockán

Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.

Ez is érdekelheti

Végig hátrányban voltak, újra kikaptak otthon a marosvásárhelyi kosarasok

A második hazai mérkőzését is elbukta a Marosvásárhelyi VSK a Petrolul Ploiești ellen a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alsóházi rájátszásának első körében.

Összeomlott a végére, hátrányba került a Marosvásárhelyi VSK

Már a kezében érezhette a győzelmet a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata, amely tetemes előnyben volt, a végén azonban váratlanul szétesett és alulmaradt a Petrolul Ploiești ellen.

Az alsóház első két helye a tét a marosvásárhelyi kosárcsapatnak

Hazai közönség előtt kezdi a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alsóházi rájátszásának küzdelmeit a Marosvásárhelyi VSK, az első körben a Petrolul Ploiești együttesével találkozik.

Korai rövidzárlat a visszavágón, érem nélkül maradt a Sepsi-SIC

Rosszul kezdte az aradi visszavágót a Sepsi-SIC, és ezt már nem tudta korrigálni: az FCC Baschet végig kontroll alatt tartotta a mérkőzést, így a háromszéki együttes érem nélkül búcsúzott az idénytől.

Élcsapatot győzött le az alapszakasz zárásán a Marosvásárhelyi VSK

Jobban rangsorolt együttes otthonában tudott nyerni a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata, hosszabbítás után múlta felül az FC Argeș Pitești-et a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 30., utolsó fordulójában.

Pár perccel a vége előtt még tízzel vezetett, mégis távol került a bronzéremtől a Sepsi-SIC

Már szinte zsebben volt a győzelem, mégis vereséget szenvedett a Sepsi-SIC az Aradi FCC Baschet ellen a női kosárlabda élvonal bronzpárharcának első mérkőzésén. A háromszékiek tízpontos előnyt herdáltak el a hajrában.

Végig loholtak az eredmény után a marosvásárhelyi kosarasok

A mérkőzés elején ugyan még vezetett, a folytatásban viszont hátrányban játszott a CSO Voluntari vendégeként a Marosvásárhelyi VSK, és végül nem tudta elkerülni a vereséget.

Kiharcolta a hosszabbítást, ott legyűrte vendégét a Marosvásárhelyi VSK

Kiélezett küzdelemben múlta felül a Brassói Coronát a Marosvásárhelyi VSK, amely az utolsó percekben harcolta ki a hosszabbítást, ahol a javára fordította a párharcot a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 29. fordulójában.

Döntő tornán játszott a Kézdi SE ifi kosárlabdacsapata

Ezen a héten tizenkét csapat részvételével Bukarestben rendezték a női kosárlabda bajnokság U14-es korosztálya számára kiírt bajnokság döntő tornáját. Az egyetlen székelyföldi képviselő a Kézdivásárhelyi SE volt.

Nem jött össze a fordítás, ezüstérmet szereztek a Kézdi SE kosarasai

A hazai vereség után nem sikerült kiharcolni a harmadik mérkőzést a Kézdivásárhelyi SE női kosarasainak az 1. Liga döntőjének visszavágóján az Alexandriai CSS ellen. Zsinórban másodszor szerezte meg az ezüstérmet a céhes városi alakulat.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!