Kiütés a végére, veretlenül zárta az alapszakaszt a Sepsi-SIC

Sánta Imre 2021. március 29., 11:50

Fennállása óta először nyerte százszázalékos mutatóval a női kosárlabda-bajnokság alapszakaszát a Sepsi-SIC, amely az utolsó fordulóban a Nagyváradi CSU Rookies együttesére mért kiütéses vereséget. A négyszeres bajnok háromszékiek zsinórban huszonkét győzelmet aratva végeztek a rangsor élén.

Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Nem vették félvállról a zöld-fehérek a többségében ifjúsági játékosokat felvonultató nagyváradiak elleni mérkőzést, és alig engedték szóhoz jutni az ellenfél fiatal kosarasait, akik az első tíz percben mindössze egyetlen találatot szereztek, de a folytatásban sem jártak sokkal nagyobb sikerrel. Ezzel szemben Zoran Mikes tanítványai ontották a pontokat, és már a találkozó felénél hetvenhárom (!) egységnél tartottak.

Szünet után is maradt minden a régiben, és ami említésre méltó, csupán annyi, hogy a nagyváradi lányoknak a harmadik negyedben egyszer sem sikerült betalálniuk a gyűrűbe.

A Sepsi-SIC végül száztíz pontos különbséggel nyerte a mérkőzést, ami egyben azt is jelenti, hogy a szentgyörgyiek százszázalékos teljesítménnyel zárták az alapszakaszt, és

a rájátszásban is folytathatják menetelésüket, hiszen a Szatmárnémeti VSK együttesén kívül más csapat aligha tud komoly akadályt gördíteni eléjük a bajnoki címért zajló küzdelemben.

Nem vallott szégyent a KSE

Derekasan küzdöttek a felső-háromszéki lányok, és az első tíz percben sikerült is felnőniük a feladathoz a jóval nagyobb játékerőt képviselő Szatmárnémeti VSK elleni összecsapáson. A folytatásban azonban lassan megléptek a partiumiak, és Ljubomir Kolarevic tanítványai az utolsó negyedben hiába próbálták meg a lehetetlent, hátrányukból ugyan faragni tudtak, fordítani viszont már nem, így végül hétpontos vereséget szenvedtek. Ennek ellenére nincs okuk szégyenkezni, hiszen méltó ellenfelei voltak az egy nappal korábban a Sepsi-SIC-et is megszorongató szatmáriaknak.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 22. forduló:
Sepsi-SIC–Nagyváradi CSU Rookies 128–18 (37–3, 36–6, 28–0, 27–9).
Sepsi-SIC: Tobin 15, Kelemen 13 (1x3), Pavlopoulou 12 (2x3), Orbán 11, Gardner 10 (1x3). Cserék: Pasic 17 (2x3), Ruzickova 15, Kovács 12 (1x3), Ghizilă 12, Cătinean 11. Edző: Zoran Mikes.
Nagyvárad: Faragó 4, Mangra 3 (1x3), Medvei, Kokovay, Roșu. Cserék: Márton 5, Veres 2, Popa 2, Szabó 2, Ciceac, Judeu, Farcaș. Edző: Veres Attila.
Játékvezetők: Vlad Antonio Sandu, Răzvan Chira, Karsai Anett.

Kézdivásárhelyi SE–Szatmárnémeti VSK 69–76 (17–17, 11–19, 18–22, 23–18).
KSE: Mitchell 23 (2x3), Wilson 16, Biszak 13 (1x3), Debreczi 7, Thomas. Cserék: Domokos 10, Czimbalmos. Edző: Ljubomir Kolarevic.
Szatmárnémeti: Bright 22, Cuic 19 (2x3), Solopova 14 (4x3), Goss 8, Podar 3 (1x3). Cserék: Kilin 9 (3x3), Popescu 1, Pop. Edző: Miguel de Jesus Lopez Alonso.
Játékvezetők: Vlad Potra, Tudor Crișan, Andrei Răileanu.