Az utóbbi időben egyre többször fordult elő, hogy a háromszéki gárda teljesítménye elmaradt a várttól, az alapszakaszban nagy meglepetésre kikapott Aradon. Ezúttal arra készültek, hogy visszavágnak azért a meccsért és így majd megszerzik az előnyt az elődöntőben.
Ennek ellenére már az első negyedben kiválóan kezdett a vendég együttes, egy szoros tíz percet követően mindössze három pont volt a különbség a két csapat között (23–20).
A második felvonásban is kiegyenlített volt a játék, a szünetben 43–39 állt az eredményjelzőn.
Már a harmadik negyedben látszott, hogy visszaesett a Sepsi-SIC teljesítménye, elmaradtak a pontos befejezések, nem működtek a begyakorolt figurák, mindössze 14 pontot sikerült dobni, így a döntés az utolsó tíz percre maradt.
Itt hiába javult fel valamelyest a zöld-fehérek játéka a csapatot a hátán cipelő Hristova vezérletével, az aradiak nagyon magabiztosan játszottak, minden összejött nekik, 30 egységig meg sem álltak, így végül 86–79-es győzelmet arattak, és zsinórban kétszer verték meg Zoran Mikes együttesét.
A két győzelemig tartó párharcban így megszerezték a vezetést, a második mérkőzést április 5-én Aradon rendezik, illetve amennyiben szükség lesz rá, akkor a mindent eldöntő harmadikat április 9-én Sepsiszentgyörgyön.
Újabb magyar játékossal bővült az FK Csíkszereda kerete: a székesfehérvári születésű Ódor Máté a Vasastól érkezett, és elsősorban a védelem jobb oldalán jelenthet megoldást a Hargita megyei gárdánál.
Nem született döntés Cosmin Matei régóta húzódó doppingügyében: a Nemzetközi Sportdöntőbíróság elhalasztotta az ítélethirdetést, így a Sepsi OSK csapatkapitánya egyelőre továbbra is pályára léphet a Szuperligában.
Néhány nappal ezelőtt írtunk arról az összefogásról, amely a gyergyószentmiklósi Szabó Rékáért indult. Szomorú hírt közölt Péter Melinda, Réka édesanyja: a fiatal lány elhunyt. A család kéri, hogy az értük indított gyűjtés már ne folytatódjon.
Illegális csokoládéműhelyt és saját használatú lakást alakított ki a közlekedési minisztérium egyik épületében Dudás Annamária, a Vasúti Képesítési és Képzési Országos Központ (CENAFER) igazgatója.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!