Ez volt a csíkiak nyolcadik mérkőzése a 2021-2022-es bajnokságban, és az első sikerük ebben a szezonban.
Az Erőss Zsolt Arénában a járványügyi szabályok miatt üres lelátók előtt megrendezett mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, három ponttal megnyerték az első negyedet, a fővárosiak azonban fordítottak, a mérkőzés felénél ők vezettek egy ponttal.
A hajrában eredményesebb volt a csíki gárda, amely végül tíz pontos különbséggel nyerte meg az összecsapást. A győzelemnek fontos eleme volt a jó védekezés és a tizenkét sikeres hárompontos dobás.
A csíkiak következő bajnoki mérkőzése újra saját pályán lesz, november 30-án a Nagyvárad elleni, 7. fordulóból elhalasztott meccset pótolják, majd december 4-én Zsílvásárhelyen vendégszerepelnek.
Román férfi kosárlabda-bajnokság, alapszakasz, 9. forduló:
VSK Csíkszereda–Bukaresti Dinamo 84:74 (20:17, 18:22, 21:13, 25:22).
A hazai csapat pontszerzői: Mihajlo Bogdanović 21 (ebből 3 hárompontos), Branislav Vujadinović 19 (4x3), Lock Wan Lam 19 (3x3), Chadrack Lufile 16 (1x3) és Sebastian Ionescu 9 (1x3). Játszott még: Joris Ortega, Kelemen Norbert, Cornel Cioacătă és Nicolae Ciucă.
Első alkalommal rendezték meg Csíkkarcfalván a Jégtörő Kupát, ahol az amatőr hokicsapatok családias hangulatban, mégis nagy elszántsággal csaptak össze. A tornát a Pingvinek csapata nyerte meg.
Ebben az idényében már csak a zárófordulóban tud pályára lépni a Kápolnási SK játékosa. A legutóbbi mérkőzésen kiállították, a lefújást követően a pályán kérte számon a játékvezetőt.
A vágott bárány átlagára 45 és 60 lej között mozog kilogrammonként Székelyföld piacain. Míg Gyergyószéken már 45 lejért is találni húst, Sepsiszentgyörgyön mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk a vásárlóknak a 60 lejes egységár miatt.
Ortodox húsvét előtt kézbesítik a nyugdíjakat, a kifizetésük előkészítése már megkezdődött – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Manole munkaügyi miniszter.
Előkerült a cotofenești-i aranysisak és a három arany karkötő is – erősítették meg hivatalos források az RTV Drenthe-nek.
További híreink: az időnket is ellopják – 23 órás lesz a vasárnap; az üzemanyagárak pedig elszabadultak, de a gazdákat legalább megmentené egy rendelet.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!