Vásárhelyi kosárlabda siker Gyergyó ellen

Gergely Imre 2023. november 12., 18:09 utolsó módosítás: 2023. november 12., 18:11

A mérkőzés felénél még hátrányban volt, de végül nyolc ponttal nyert a Marosvásárhelyi VSK a férfi kosárlabda 1. Ligában a Gyergyói ISK-VSK ellen vasárnap délután.

A végén nem tudták behozni a szünet után összeszedett hátrányt a gyergyóiak. Korábbi felvétel Fotó: Leopold Tamás

Az első negyed a gyergyóiaké volt, Bodóék már az 5. percre 10 pontos előnyt építettek fel és ez meg is maradt az első szünetig, amikor 26–16-os vendég vezetést mutatott az eredményjelző. A második játékrész pedig a marosvásárhelyi csapatnak sikerült jobban, amikor 30 pontot dobtak, szemben a vendégek 23 kosarával. A hazaiak legjobbja, Nistor kétpontosával 36–36-nál már egyenlőre is alakította az állást, majd megint a gyergyószentmiklósiak hoztak össze egy 5 pontos előnyt Csillag és Bodó sikeres dobásainak köszönhetően. Ebből a szünetre megmaradt három, így 46–49-nél jöhetett a pihenő.

A harmadik negyedben egyre inkább elkapta a fonalat a Marosvásárhelyi VSK, hamar megfordította az eredményt, aztán fokozatosan ellépett a gyergyóiaktól, hogy végül 82–73-nál 9 pontos különbséggel fordulhassanak a felek a negyedik negyedre. Itt fej-fej mellett haladtak a csapatok, ami azt jelentette, hogy a különbség csak alig csökkent, a végeredmény pedig 107–99 lett a házigazdák javára.

A vásárhelyi csapatban Nistor 28, Mureșan 22, Blaga 20 pontot dobott, a vendégeknél pedig hiába termelt Miller 35 és Bodó 30 pontot, ez nem volt elég a sikerhez.

Férfi kosárlabda 1. Liga, alapszakasz:

Marosvásárhelyi VSK–Gyergyószentmiklósi ISK-VSK 107–99 (16–26, 30–23, 36–24, 25–26).

Marosvásárhely: Vlad Nistor 28, Andrei Mureșan 22, Raul Blaga 20, Kiss Roland 17, Bot Róbert 8, Szilveszter Botond 8, Major Ferencz Koppány 2, Szász Fredrik Ian 2.
Gyergyószentmiklós: Justin Miller 35, Bodó Tamás 30, Zerkula Zoltán 14, Matevz Magusar 10, Lokodi Mátyás 6, Csillag Előd 2, Seres Lajos 2.