Majdnem három hét elteltével lépett pályára ismét bajnoki mérkőzésen a Ionel Brustur által irányított marosvásárhelyi csapat. A Nemzeti Liga B értékcsoportjának kilencedik fordulójában szerdán este azt a Rapidot látta vendégül, amelyet még a szezon elején idegenben sikerült felülmúlnia.
Hazai pályán viszont nem volt esélyük a győzelemre a vásárhelyieknek, akik a találkozó első részében egyre nagyobb hátrányba kerültek.
A második negyedben a csapat húzóembere, az amerikai Angel Robinson sérülés miatt nem tudta folytatni a mérkőzést, így még nehezebb helyzetben voltak.
A nagyszünetben már húsz pont volt a fővárosi csapat előnye. Aztán térfélcsere után felvillant a remény a VSK-nál, hogy képes lehet a felzárkózásra, hiszen megnyerte a harmadik negyedet. Az utolsó tíz percben azonban teljesen összeomlottak a hazaiak, a végéig pedig még a nagyarányú vereséget sem tudták elkerülni.
Hazai oldalon nagyon gyenge dobószázalék volt megfigyelhető, ugyanis akcióból mindössze tizenhat dobásuk volt sikeres. Emellett a lepattanóknál is alulmaradtak és több egyéni hibát is vétettek.
Ezzel a kudarccal a VSK visszaesett a Rapid mögé a harmadik helyre a ranglistán. A vásárhelyiek a hét végi fordulóban javíthatnak, vasárnap 17 órától a Kézdivásárhelyi SE otthonában játszanak.
Női kosárlabda, Nemzeti Liga, B értékcsoport, 9. forduló:
Marosvásárhelyi VSK–Bukaresti Rapid 46–69 (17–24, 10–23, 12–6, 7–16)
A vásárhelyiek pontszerzői: Mészáros 12, Robinson 11, Maxim 9 (1), Badi 9 (1), Radu 5 (1). Játszott még: Voica, Ignat, Bobar, Plăvițu, Feiseș
További eredmények:
Municipal Alexandria–Bukaresti Agronomia 72–65
Konstancai Phoenix–Kézdivásárhelyi SE 71–53
A Nagyváradi VSK szabadnapos volt
Ranglista:
1. Konstancai Phoenix 15 pont (7 győzelem/1 vereség)
2. Bukaresti Rapid 14 5/4
3. Marosvásárhelyi VSK 13 5/3
4. Nagyváradi VSK 12 (5/2)
5. Municipal Alexandria 12 (2/8)
6. Kézdivásárhelyi SE 11 (3/5)
7. Bukaresti Agronomia 2/6 (10)
Másfél héten belül eldől a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK sorsa a labdarúgó Szuperligában. Az alsóházi rájátszás utolsó két fordulója előtt latolgattuk az esélyeket, hogyan menekülhet meg a kieséstől a székelyföldi együttes.
Hetvennégy nap után nyert ismét bajnoki mérkőzést a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó Szuperligában, és mikor, ha nem a legjobbkor: a pénteken este hazai pályán a második félidőben talpra állva húzta be az FC Botoșani elleni kiesési rangadót.
Provokatív plakátok jelentek meg csütörtök reggelre több helyszínen Csíkszeredában, illetve a taplocai iskolaközpont közelében is, amelyeken George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltjének hírhedt kijelentései olvashatók.
A magyar kormány semmilyen elszigetelést, retorziót nem támogat Romániával szemben – jelentette ki pénteken Orbán Viktor.
Felszállt a fehér füst a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön este, ami azt jelenti, hogy sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.
Crin Antonescu elvérzett, a PSD-vezetés bukik, Ciolacu távozik, inog a koalíció. George Simion töretlenül menetel a Cotroceni-palotába.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!