Újra a pihenő után rázta le vetélytársát a vásárhelyi kosárcsapat

Horváth Bálint Ottó 2024. október 21., 20:19

Második hazai mérkőzését is megnyerte a Marosvásárhelyi VSK a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokságban, az 5. fordulóban a szünet utáni remek játékával múlta felül a SCMU Craiovát.

Második meccsüket is megnyerték hazai pályán Fotó: Haáz Vince

Önbizalommal tele várhatta a hétfő esti összecsapást a VSK, amely az előző játéknapon a Petrolul ellen több mint száz pontot dobva megszerezte első győzelmét idegenben.

Az első percekben a craiovai együttesnél volt az előny, azonban a vásárhelyiek nem szakadtak le, a csapatkapitány Sánta Szabolcs remek munkát végzett a palánk alatt. Habár a védekezés hagyott kívánnivalót maga után, támadásban kompenzáltak a VSK játékosai, akik a nyitónegyed végére Reljic és Martinic kosaraival átvették a vezetést.

A második játékrész triplákkal kezdődött, Martinic három félkörön kívüli dobására a vendégek hasonlóan válaszoltak, így szoros maradt az eredmény. Ezután viszont akadozott a hazaiak játéka, sok támadás kimaradt, ezt kihasználva a Craiova fordított, és a szünetben két ponttal vezetett.

Térfélcsere után szenzációsan játszott Faragó Péter gárdája, amely majdnem mindegyik támadását kosárral fejezte be, így egy 16–0 sorozatot hoztak össze.

Az ellenfél közel öt perc után szerezte meg az első pontjait a harmadik negyedben, és ezt követően próbált közelebb férkőzni, de a VSK magabiztosan őrizte az előnyét.

Az utolsó játékrészben is irányítás alatt tartották a játékot a vásárhelyiek, akiknek pontjaira rendre érkezett a válasz a túloldalról, így állandósult a tíz pont körüli különbség a felek között. A házigazdák győzelme egyáltalán nem forgott veszélyben, az utolsó percekben Solopa és Martinic triplájával végleg eldöntötték a párharcot.

A Marosvásárhelyi VSK csakúgy, mint az előző hazai meccsén a Nagyszebeni CSU ellen, ismét állva hagyta ellenfelét a szünet után, és bizonyította, hogy remek formában van, harmadik győzelmével pedig felzárkózott az élmezőnyre.