Pénteken este Sepsiszentgyörgyön, a Szabó Kati sportcsarnokban mérkőzött meg egymással a két fél, akkor 105–36-os megsemmisítő vereséget mért a fővárosiakra a házigazda. Szerda délután rendezték a visszavágót, ahol ugyan szorosabb eredmény született, de összességében egy pillanatig sem volt kérdés a győztes kiléte.
A zöld-fehér mezes gárda az első negyedben dobta a legtöbb pontot (27), ezzel meg is alapozta a megmérettetés további ritmusát. Félidőben 44–25-re vezettek Zoran Mikes lányai, a folytatásban pedig a különbség csak növekedett. Mérész Beatrix és Ciera Johnson vezérletével a Sepsi-SIC 81–49-re diadalmaskodott, összesítésben pedig 2:0-ra verte meg a Bukaresti Agronomiát és bejutott az elődöntőbe.
Egyelőre még kérdéses, hogy kivel találkozik majd a következő körben.
Női kosárlabda, román bajnokság, rájátszás, negyeddöntő, 2. mérkőzés:
Bukaresti Agronimia–Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 49–81 (13–27, 12–17, 12–23, 12–14).
A vendégek pontszerzői: Mikes, Armanu 8, Cătinean 12, Belegante 6, Nemes 3, Robinson 14, Mérész 20, Johnson 18, Toma 4.
Minden korábbit felülmúló bírság és halmozódó szankciók után sajtótájékoztatón értékelte a helyzetet Szondy Zoltán: az FK Csíkszereda elnöke kettős mércéről, elhúzódó jogi küzdelemről és a szimbólumok betiltását elutasító álláspontról beszélt.
Kifejezetten jól kezdte a Kolozsvári U elleni idegenbeli mérkőzést az FK Csíkszereda. Az első félidő középén viszont szétesett a csapat, négy találatot is kapott. Ezzel megpecsételődött a sorsa, a szünet után pedig csak a becsületgólra futotta.
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Az egész falut megrázta egy 65 éves férfi meggyilkolása Magyarlónán: a holttestet szombaton találták meg a rendőrök, és azonnal nagyszabású nyomozás indult az elkövető felkutatására.
Szénabála zuhant egy 7 éves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván (Ighișu Nou), a gyermek elhunyt.
Az állam pénzén kaptál orvosi diplomát? Akkor dolgozz vagy öt évig állami kórházban! Gyereket nevel az egyik alkotmánybíró, ötödször is halaszthatják a döntést a bírák nyugdíja ügyében. Összeomlás szélén a romániai ingatlanágazat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!