A továbbra is keretproblémákkal küszködő Marosvásárhelyi VSK három héttel ezelőtt játszott utoljára, mivel a rövid bajnoki szünet után az előző játéknapon elhalasztották a címvédő Kolozsvári U-BT elleni idegenbeli találkozóját.
A vasárnap esti hazai mérkőzésen már az első negyedben nagy hátrányba került a marosvásárhelyi csapat, amely a folytatásban sem tudott javítani, a vendégek ellenállhatatlanul játszottak támadásban, így a szünetben 32 ponttal vezettek.
A találkozó második felében már nem volt ekkora különbség a felek között, a vásárhelyiek megnyerték a harmadik játékrészt, ám ezután a Nagyvárad ismét rákapcsolt, végül átlépte a 100 pontos határt és fölényes győzelemmel tovább folytatta a nyertes sorozatát.
A Marosvásárhelyi VSK-ra nagyon kemény program vár, az év végéig még öt meccset – négyet a bajnokságban és egyet a Román Kupában – játszik le.
Minden jel arra utal, hogy a Sepsi OSK egyik ígéretes saját nevelésű labdarúgója a téli szünetben a váltás irányába mozdult el. Nistor Ákos jelenleg a magyarországi Kecskeméti TE együttesével készül, a jövője viszont még nem dőlt el.
Újabb fordulóponthoz érkezett Juan Bauza pályafutása. Az FK Csíkszereda volt játékosa Kolumbiából újból a román labdarúgó élvonalba igazolhat.
Hétfőtől lehet befizetni a helyi adókat és illetékeket Marosvásárhelyen. Már az esztendő első nyitvatartási napján többen éltek a lehetőséggel, és törlesztették pénzügyi kötelezettségeiket, de hosszú sorok sehol nem alakultak ki hétfő reggel.
Sajátos tiltakozási módot talált egy suceavai férfi a helyi adók drasztikus megemelése ellen: csak aprópénzzel fizette be tartozását az önkormányzatnak.
Országszerte megnyíltak hétfőn a polgármesteri hivatalok adó- és illetékosztályai, ahol a polgárok kifizethetik az ettől az évtől sok esetben a duplájára, sőt a háromszorosára emelkedett helyi adóikat.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!