Túl kemény ellenfélnek bizonyult Arad a Siriusnak

Horváth Bálint Ottó 2022. március 31., 21:57

Nem tudta felvenni a küzdelmet az esélyesebb aradi együttessel a Marosvásárhelyi Sirius KK, amely a párharc második mérkőzését is egyértelműen elveszítette a női kosárlabda Nemzeti Liga rájátszásának negyeddöntőjében.

Fotó: Haáz Vince

Miután az idegenbeli első találkozón nagyarányú különbséggel, 84:48 arányban kapott ki, a marosvásárhelyi csapatnak csütörtökön este hazai pályán győzelemre volt szüksége ahhoz, hogy a harmadik, mindent eldöntő összecsapásra mentse a párharcot.

Akárcsak az első meccsen, ezúttal is rosszul kezdett a Sirius KK, sok volt a kimaradt dobás, így az aradiak hamar elhúztak. Popa Carmin vezetőedző időkérése kellett, hogy felrázza a csapatot, így sikerült felzárkózni. A vendégeknek azonban volt válaszuk erre, és a negyed végére 10 pontos előnyt alakítottak ki. A második játékrészben ugyan szorosabb volt a játék, de az FCC Baschet magabiztosan vezetett. A vásárhelyiek nem tudtak közelebb férkőzni, ráadásul a szünet előtt két triplával 16 pontosra nőtt a különbség.

A hazaiak játéka a folytatásban sem javult sokat, a csapatból ismét kiemelkedő Sherrill egymás után két triplával valamelyest meccsben tartotta a Siriust. A túloldalon viszont nem esett vissza az ellenfél teljesítménye, amely a harmadik negyed után már eldöntötte a lényegi kérdéseket. Sőt, a végére sem hagyott alább a lendülete, a hazai játékosok sorozatos hibái következtében 20 pont fölé emelkedett a különbség, így ez a mérkőzés is fölényes aradi sikerrel zárult.

Az Aradi FCC Baschet ezzel bejutott a bajnokság elődöntőjébe, míg a Sirius KK az 5–8. helyekért folytatja tovább a rájátszásban, ahol további két párharc vár rá.