Hosszú évekig uralta a hazai bajnokságot a háromszéki együttes, tavaly azonban megszakadt a remek sorozat: a Konstancai CSM letaszította a trónról, ráadásul Zoran Mikes csapata még a döntőbe sem jutott be. Idén a tengerparti klubnak nincs esélye a fináléba kerülésre, a Sepsi-SIC viszont az aradiakkal küzd meg a döntőért.
Jól ismeri egymást a két fél, eddig összesen 28 alkalommal találkoztak, ebből 23-szor a zöld-fehér mezesek örülhettek a végén. Az Aradi FCC Baschet hosszú évekig nem talált ellenszert a sepsiszentgyörgyiek játékára, az utóbbi időben azonban többször is sikerült meglepnie őket. A hírek alapján egyik alakulatnál sincsenek friss sérültek, így a legerősebb formációban léphetnek pályára.
A két győzelemig tartó párharc első mérkőzését szombaton 19 órától játsszák Sepsiszentgyörgyön, a második találkozót pedig jövő héten szerdán rendezik Aradon.
A másik ágon a CSM Târgoviște és a Bukaresti Rapid csap össze, ahol előbbi határozottan esélyesebbnek számít. Az örökmérleg nem a fővárosiaknak kedvez, és az aktuális forma is a Dâmbovița megyei alakulat sikerét vetíti előre.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es szezonjának rajtja előtt egyértelműnek tűnik, hogy az újonc Sepsi OSK és az FK Csíkszereda számára az elsődleges cél a biztos bennmaradás kiharcolása lesz. Nézzük, milyenek az erőviszonyok az élvonal mezőnyében.
Jelentős fejlesztést jelentett be a Román Labdarúgó-szövetség (FRF): a következő hét idényben teljesen megújul a videóbíró-rendszer, amely a Szuperligában és a Román Kupában is a világ élvonalához tartozó technológiával működik.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
Marosvásárhely, a Bolyaiak városa még mindig a legtöbb magyar lakosnak otthont nyújtó település Erdélyben.
A villamos energia, a lakbérek és a gázolaj drágult a legnagyobb mértékben Romániában júniusban az egy évvel korábbihoz képest.
… meglett a kormánybuktatás után készített első közvélemény-kutatás, érdekesek az eredmények… és Nicușor Dan államelnök enyhén szólva hülyét csinált magából a NATO-csúcsértekezleten.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!