A Temesvári SCM együttesének jelenlegi vezetőedzőjére, Dragan Petricevicre bízta a Román Kosárlabda Szövetség (FRB) a férfi válogatott irányítását. Az 52 éves szakember a nemzeti csapat élén azt a Tudor Costescut váltja a szövetségi kapitányi poszton, míg korábban a macedón Zare Markovszki töltött be a tisztséget.
A Szarajevóban született edző nagyon jól ismeri a romániai kosárlabdát, hiszen 1995 óta egy-egy kitérővel számos klubnál megfordult. A férfiaknál a Kolozsvári U, a Jászvásári Poli, a West Petrom Arad, az Asesoft Ploiești és a Konstancai Farul, míg a nőknél a CSM Târgoviște és a Kolozsvári U gárdáját készítette fel.
A pályafutása során csapataival több román bajnoki címet és Román Kupát nyerő szakvezetőt 2017 őszen a felnőtt női válogatott élére is kinevezték, egy éven át vezette a nemzeti együttest.
Petricevic már ki is hirdette első keretét, a 2025-ös Európa-bajnokság előselejtezőjében a következő játékosokra számít: Tudor Gheorghe, Mihai Măciucă (mindketten FC Argeş Piteşti), Lucas Tohătan, Rareş Uţă (mindketten Nagyszebeni CSU), Marcu Badiu, Török Roland (mindketten CSO Voluntari), Patrick Richard, Luca Colceag, Ştefan Grasu (mindhárman Kolozsvári U), Vasile Luca (CS Rapid), Tudor Fometescu, Bogdan Nicolescu (mindketten Nagyváradi VSK), Dragoş Diculescu (Lanstede Hammers Zwolle/Hollandia), Bogdan Popescu (CSM Ploieşti), Alexandru Olah (Temesvári SCM), Emanuel Căţe (UCAM Murcia/Spanyolország).
Tartalékként Giordan Watsont (Kolozsvári U), Kristopher Richardot (Nagyváradi VSK), Edward Petrescut (Temesvári SCM) és Christian Chițut (CSM Ploiești) jelölte meg a román állampolgársággal is rendelkező szerb mester.
A válogatott november 21–27. között Bukarestben edzőtáborozik, majd november 27-én Luxemburg vendégeként mutatkozik be az előselejtezőben, majd jövő év februárjában Albániát fogadja.
Az oda-vissza meccsek után a három hármas csoport első helyezettjei, illetve a legjobb második jut tovább a következő körbe.
Idén nyáron a válogatott búcsúzott a 2023-as világbajnokság selejtezőjében, miután Fehéroroszországtól és Lettországtól is vereséget szenvedett.
A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.
Búcsút intett a világbajnokságnak a román labdarúgó-válogatott, miután elveszítette a Törökország elleni párharcot a pótselejtezőben. A mérkőzést követően nagy volt a csalódottság a trikolóroknál, a szövetségi kapitány felelőssé tette az egyik játékosát.
Tűz ütött ki egy raktárban Szentegyházán, az egykori vasgyár területén. Az épületben pelettet és brikettet gyártottak. A helyszínre nagy erőkkel vonultak ki a tűzoltók.
Erős trágyaszag miatt panaszkodtak csütörtökön a Kolozsváron és Aradon (illetve a két megyeszékhely vonzáskörzetében) élő lakosok. Az orrfacsaró bűz nem először okoz kellemetlenséget mindkét városban.
RO-Alert üzenetben kaphatnak telefonos riasztásokat a román állampolgárok akkor, amikor az energiafogyasztásuk eléri a szerződésben meghatározott határérték 80 százalékát.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!