Rosszul kezdett az ISK-VSK Antares, három perc kellett mire először kosárba találtak Lokodi révén és továbbra sem ment a pontgyártás. Az első tíz percben mindössze öt kétpontos volt a hazai teljesítmény, míg a Ploiești lépésről lépésre növelte a különbséget, 19–10 volt az állás az első periódus végén.
A második negyed is hasonlóan alakult, a vendégek játszottak jobban és ez a félidőben már 17 egységnyi különbséget jelentett. A harmadik felvonásban már volt egy jó két perces időszaka a gyergyóiaknak, mialatt nyolcat faragtak a hátrányból, és a negyedet végül 17–16-ra meg is nyerték.
A negyedik tíz percben pedig letett a védekezésről mindkét fél, záporoztak a kosarak, 27–33 volt ennek a tíz percnek az eredménye. Összesítésben pedig mindez 89–67-es vendéggyőzelmet eredményezett.
Az ISK-VSK Antares legközelebb február 25-én lép újra pályára az élvonalban, akkor hazai pályán fogadja az Universitatea Craiova együttesét.
Férfi kosárlabda 1. Liga,
Gyergyószentmiklósi ISK-VSK Antares–JP Ploiești 67–89 (10–19, 13–21, 17–16, 27–33).
A gyergyói pontszerzők: Matevz Magusar 26, Lokodi Mátyás 19, László Tamás és Nicolae Ciebotari-Lungu 6-6, Csillag Előd 4, Kurta-Mottel Zalán és Vlladimir Atnaut 3-3.
Súlyos csapás érte a tavaly még másodosztályban szereplő FCU Craiovát: a fegyelmi bizottság döntése alapján a klub 14 pontos levonással kezdi meg a következő idényt, bármelyik osztályban is indul, miután hatalmas tartozást halmozott fel.
Lejátszotta első mérkőzését az ausztriai edzőtáborban az FK Csíkszereda. Ilyés Róbert tanítványai a magyar élvonalbeli DVSC ellen léptek pályára, kiegyenlített meccsen maradtak alul.
Térfigyelő kamerás felvételt tettek közzé utólag az interneten arról a tragikus balesetről, amely kedden délután történt Élesd elkerülőútján, és két Maros megyei személy vesztette életét.
Daniel David oktatási miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy a tanulók és az egyetemi hallgatók ösztöndíjalapja idén „elkerülhetetlenül” kisebb lesz, mint 2024-ben.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
… egy rendőrruhás egyetemi hallgató csalt a vizsgán, majd szétcsapott a felügyelő tanárok közt… és ha átmenő jegy kell a diáknak, menjen szépen sittet cipelni, ilyen is van, biza.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!