Sokba került a gyenge kezdés a Siriusnak

Horváth Bálint Ottó 2022. február 09., 21:14 utolsó módosítás: 2022. február 10., 09:28

Hazai pályán veszített rangadót a Marosvásárhelyi Sirius KK a női kosárlabda élvonalban, a Konstancai Phoenix elleni vereséggel vetélytársa mögött maradt a ranglistán.

Fotó: Haáz Vince

A legjobb négy közé jutásért egyik közvetlen ellenféllel mérkőzött meg szerdán este a Sirius KK, amelynél visszatért sérüléséből az együttes legjobbja, az amerikai Dalishia Griffin.

A találkozó elején a vásárhelyiek nagyon nehéz helyzetbe hozták magukat, hiszen a teljes első negyedben mindössze három pontot szereztek, és ezután bár összekapták magukat, a szünetig sem tudtak közelebb férkőzni a vendégekhez.

A folytatásra azonban egy teljesen más hazai csapat jött ki az öltözőből, főleg Ruth Sherrill és Alexis Cortez kosarainak köszönhetően tíz pontos különbséggel nyerték meg a harmadik negyedet, így a győzelem is elérhető közelségben volt. A Sirius KK rövid ideig átvette a vezetést is, majd többször egyenlített, a győztes kiléte az utolsó fél percben dőlt el, amikor a konstancaiak voltak pontosabbak.

A Phoenix úgy tudta megnyerni megnyerni a mérkőzést, hogy alig egy hárompontost szerzett, és tizenkét szabaddobást is kihagyott, viszont a házigazdák kilenccel több egyéni hibát vétettek, néhány játékos pedig alulteljesített.

Ezzel a vereséggel a marosvásárhelyi csapat vetélytársa mögött maradt a ranglista hatodik helyén. Újabb hazai rangadó vár a Siriusra, jövő hétvégén a negyedik helyezett CSM Alexandriát fogadja.