Sepsi-SIC: még egy ütközet a címvédésig

Horváth Bálint Ottó 2023. április 13., 12:26

Csütörtökön este elkezdődik az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság döntője, amelyben a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a Konstancai CSM együttesével küzd a hetedik bajnoki cím megszerzéséért.

A hetedik bajnoki aranyéremért küzdenek a zöld-fehérek Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc első két mérkőzését csütörtökön és pénteken egyaránt 19 órától rendezik a Sepsi Arénában. Ezt követően április 20-án Konstancán folytatódik az aranyéremért zajló csata a harmadik találkozóval, és szükség esetén másnap a negyedik meccset is a tengerparti városban játsszák. Amennyiben a mindent eldöntő ötödik összecsapásra kerülne sor, ezt április 24-én a pályaelőnyben lévő székelyföldi gárda otthonában rendeznék.

A döntő előtt a Sepsi-SIC vezetőedzője, Zoran Mikes és Annemarie Gödri-Părău csapatkapitány sajtótájékoztatón beszéltek az előttünk álló kihívásról. Mindketten fontosnak tartották kiemelni, hogy a szurkolóik mindig a hatodik játékosként támogatták őket, és bíznak abban, hogy a fináléban telt ház előtt léphetnek pályára.

Közölték, azért küzdenek, hogy bebizonyítsák, ők alkotják a jobb csapatot, valamint komolyan veszik és tisztelik a tengerparti ellenfelüket, amely megérdemelten jutott be a döntőbe.

Az alapszakasz első két helyezettje csap össze a bajnoki címért, a Sepsi-SIC hibátlan teljesítménnyel, húsz győzelemmel zárt az élen, míg a Konstanca mérlege tizenhat győzelem és négy vereség volt. Az egymás elleni mérkőzéseken a sepsiszentgyörgyiek hazai pályán magabiztosan nyertek 84–62-re, majd idegenben a szezon egyik legnehezebb meccsén 76:63 arányban diadalmaskodtak.

A két együttes a Román Kupa nyolcaddöntőjében is találkozott egymással, és az eredmények hasonlóan alakultak, a Sepsi-SIC fölényesen 87:64 arányban nyerte meg az itthoni első mérkőzést, vendégként pedig a biztos továbbjutás birtokában a végére kiengedve 66–61-re győzött.

A bajnokság rájátszásának negyeddöntőjében mindkét fél két győzelemmel jutott tovább, a Sepsi-SIC kiütötte a Marosvásárhelyi Siriust, míg a Konstanca megszenvedett ugyan a második mérkőzésén idegenben a Kézdivásárhelyi SE ellen, de sikerült lezárnia a párharcot.

Az elődöntőben sem fért kétség a háromszéki együttes magabiztos továbbjutásához a Bukaresti Rapiddal szemben, amely mindkét találkozón harcra késztette a címvédőt, de a győzelemhez nem tudott közel kerülni, a Sepsi-SIC hazai pályán 80–62-re, idegenben 75–61-re nyert. Ennél viszont jóval szorosabb párharcban volt részük a konstancaiaknak, akik pályaelőnyüket kihasználva a harmadik összecsapáson 73:68 arányú győzelmükkel jutottak túl a tavalyi döntős Aradi FCC Baschet gárdáján.