Nem adta könnyen magát a KSE, hozta a kötelezőt a Sepsi-SIC és a Sirius

Daczó Hodor Barna 2023. március 04., 21:32 utolsó módosítás: 2023. március 04., 21:36

A női kosárlabda-bajnokság huszadik fordulójában szombaton a Kézdivásárhelyi SE hazai pályán nagyot küzdve maradt alul az Aradi FCC-vel szemben. A Sepsi-SIC és a Marosvásárhelyi Sirius is idegenben szerezte meg a győzelmet.

A KSE óriási küzdelemben maradt alul az aradiakkal szemben Fotó: Zsoli Jeffwarder

Hadzovic kétpontosára Biszak hamar válaszolt, és az első tíz percben ment az adok-kapok, felváltva vezettek a csapatok, a negyed a Maros-partiak kétpontos előnyével ért véget. A második játékrészben folytatódott a kiegyensúlyozott játék, a csapatok nem bírtak egymással, bár Wilson büntetőivel a KSE kétpontos előnyre tett szert, a 27 pontot jegyző Hadzovic kosarának köszönhetően döntetlen állásnál vonultak pihenőre a csapatok.

A harmadik negyed első felében a KSE Mitrovic hármasával 50–44-re elhúzott, ám a sérülések miatt a mérkőzést összesen hét játékossal végigjátszó kék-fehéreken megmutatkoztak a fáradtság jelei. A 25. percben a végig remekül játszó, 22 pontot szerző Biszak kosarával még megrázta magát a KSE (52–51), ám innentől az FCC játékosai átvették a vezetést és a mérkőzés végéig meg is tartották azt. Mitrovic a végén még dobott egy hármast,

és a céhes városiak a sportszerűséget hírből sem ismerő Marcel Urban aradi elnök által végig provokált hazai publikum tapsa közepette vonultak le a pályáról.

A Sepsi-SIC szoros első negyedet játszott az Alexandria vendégeként, a hazaiak 6–0-val kezdtek, ám még a játékrész vége előtt fordítottak a háromszékiek. Innen pedig nem volt megállás, a zöld-fehérek a meccs végére szinte elérték a száz pontot és sima győzelmet arattak.

A Marosvásárhelyi Sirius a sereghajtó Târgoviște otthonában nehezen kezdett, ám idővel belelendült a játékba, a második és harmadik negyedet is simán megnyerte, összességében pedig 23 pontos sikert aratott.

A KSE szerdán Bukarestbe, az Agronomia otthonába látogat, míg a Sirius a Sepsi-SIC vendége lesz.