Nagyot küzdött, de nem jutott az elődöntőbe a KSE

Daczó Hodor Barna 2023. március 26., 20:43

A női kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének második mérkőzésén a Kézdivásárhelyi SE hazai pályán három negyeden át egyenlő ellenfele volt a Konstancai MSK-nak, ám az utolsó tíz percben a tengerpartiak behúzták a győzelmet, így ők az elődöntőben, míg a céhes városiak az 5–8. helyekért harcolnak tovább.

Konstanca az első négy helyért, míg Kézdi az 5–8. pozíciókért folytatja Fotó: Zsoli Jeffwarder

Mitrovic hármasával kezdett a KSE, és bár az MSK Wilson kihagyott ziccerét követően magához ragadta a vezetést (3–5), a házigazdák Kozman, Corda és Wilson kosaraival ismét a maguk javára billentették a mérleg nyelvét (10–7) és ki sem engedték többé kezükből a vezetést, Mitrovic újabb hármasával és négypontos előnnyel zárva a negyedet.

A játék ott folytatódott, ahol két perccel korábban abbamaradt, Corda hárompontosával hat hosszra húzott el a kézdi alakulat, ám ekkor a konstancaiak kezdtek felzárkózni, és a csapatok egypontos MSK-vezetésnél mentek pihenőre.

Corda hármasa adta meg a felütést a második félidőhöz, és a harmadik negyedben ment az adok–kapok, a csapatok felváltva vették át a vezetést, ám egyikük sem tudott meglógni.

Az utolsó játékrészben a konstancaiak rákapcsoltak, a házigazdáktól Biszak számára öt személyi hiba miatt három perccel hamarabb véget ért a mérkőzés és a tengerpartiak előnye tizenkét pontra nőtt másfél perccel a játék vége előtt. A 18 pontot jegyző Wilson négy pontot még lefaragott a hátrányból, így a mérkőzés a vendégek 8 pontos győzelmével ért véget.

Szerdán a párharc első mérkőzésen, a tengerparton az MSK 84–54-re győzte le a KSE-t, így megszerezte az elődöntőbe jutást biztosító két győzelmet.