Esélyt sem adott ellenfelének, elődöntős a Sepsi-SIC

Sánta Imre 2021. április 13., 23:57

A női kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének második mérkőzését is simán hozta a Sepsi-SIC, és kettős győzelemmel kiejtve a Bukaresti Agronomia együttesét bejutott a legjobb négy közé. Az elődöntőben a háromszékiek a Brassói Olimpia–CSM Târgoviște párharc győztesével küzdenek meg a fináléba jutásért.

Átrobogott negyeddöntős ellenfelén a Sepsi-SIC Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

A találkozó első találata Filip nevéhez fűződik, akinek távoli dobásával a vendégek szereztek vezetést, azonban a Mandache–Pasic páros gyorsan lehűtötte a fővárosiak lelkesedését, majd színre lépett Orbán és Tobin, akik összehoztak egy 10–0-s sorozatot, így tíz perc elteltével a zöld-fehérek már jelentős előnyt dolgoztak ki (21–7).

A folytatásban az Agronomia még megpróbált felzárkózni, sikerült is hátrányukat hét pontra csökkenteniük, de nem nézték ezt tétlenül Zoran Mikes tanítványai sem, ismét felpörgették a ritmust, és néhány perc alatt visszaállították a kényelmes különbséget (31–16).

Szünet után viszont már csak egy csapat maradt a pályán, a szentgyörgyi lányok magasabb fokozatra váltottak.

Elsősorban Pasic és Gödri-Părău kiváló egyéni teljesítményének köszönhetően alaposan megszórták a bukarestieket, akik már nem tudták tartani a lépést (57–25).

Az utolsó tíz perc sem hozott változást, továbbra is a zöld-fehérek akarata érvényesült a pályán, és a Sepsi-SIC negyvenöt pontos győzelme hűen tükrözi az erőviszonyokat. A háromszékiek kettős győzelemmel jutottak az elődöntőbe, ahol a Brassói Olimpia–CSM Târgoviște párharc nyertese lesz az ellenfelük. A másik ágon a Szatmárnémeti VSK és az Aradi FCC Baschet jutott a legjobb négy közé.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, negyeddöntő, 2. mérkőzés, Sepsi Aréna:
Sepsi-SIC–Bukaresti Agronomia 79–34 (21–7, 10–9, 26–9, 22–9)
Sepsi-SIC: Pasic 18 (2x3), Tobin 15, Gödri-Părău 12 (1x3), Mandache 9 (1x3), Cătinean 7 (1x3). Cserék: Orbán 8, Kovács 8, Pavlopoulou 2. Edző: Zoran Mikes.
Agronomia: Filip 13 (1x3), Șipoș 10 (1x3), Plavitu 5 (1x3), Chelariu, Neagu. Cserék: Panait 2, Vilcinschi 2, Anastasescu 2, Cristea, Țînțar. Edző: Milan Sokic.
Játékvezetők: Amalia Marchiș, Raluca Dan, Karsai Anett.