Borzalmas harmadik negyed után vesztett párharcot a KSE

Daczó Hodor Barna 2023. április 09., 16:19

Vasárnap a női kosárlabdabajnokság rájátszásában az 5–8. helyekért folytatott küzdelemsorozat harmadik, döntő mérkőzésén a Kézdivásárhelyi SE idegenben fejet hajtott a Kolozsvári U ellen, így a Marosvásárhelyi Sirius csapatával küzdhet a 7. helyért.

Későn ébredt a KSE, nem tudta utolérni a kolozsvári gárdát Fotó: Zsoli Jeffwarder

A párharc előző két mérkőzése alapján nem meglepő módon kiegyensúlyozott első negyedet láthattunk, melyben a csapatok fej fej mellett haladtak, és tíz perc után a házigazdák mindössze egyetlen hosszal voltak a kézdiek előtt.

A folytatásban az U határozottabban játszott, 11 ponttal is meglógott (25–14) ellenfelátől, és bár a KSE egy 8–0-s sorozattal ismét felzárkózott (25–22), a fellángolás csupán szalmalángnak bizonyult, a hazaiak ismét átvették az irányítást és a csapatok hétpontos kolozsvári előnynél mentek pihenőre.

A harmadik negyedben lényegében eldőlt a mérkőzés sorsa, a kincses városiak előnye egyre nőtt, a kék-fehérek nem találtak magukra és az utolsó negyed előtt 24 pontosra nőtt a hátrányuk.

Az utolsó tíz percben megrázták magukat Ljubomir Kolarevic és Farkas Alpár tanítványai, főként a húsz pontot jegyző Biszak, illetve Bara-Németh, előbbi tíz, utóbbi hét pontot faragott le a kincses városiak előnyéből, ám az ébredés késeire sikerült. A folytatásban az U a Brassói Olimpiával folytat párharcot az 5., míg a KSE a Marosvásárhelyi Siriussal a 7. helyért.