Hirdetés

Nyolc csapat, ismert a bajnoki rendszer a női kosárligában

A Sepsi-SIC a második körben csatlakozik be a kupasorozatba
Fotó: Tuchiluș Alex

A Román Kupa első körének mérkőzéseivel elrajtolt a 2024–2025-ös női kosárlabdaszezon, a szövetség pedig ismertette az élvonalbeli bajnokság lebonyolítását.

A Román Kosárlabda-szövetség tájékoztatása szerint az idei szezonban nyolc csapat vesz részt az élvonalban: a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, a Kolozsvári U, a Konstancai CSM, az Aradi FCC, a CSM Târgovişte, a Bukaresti Rapid, a Bukaresti Agronomia, valamint a Brassói CSU.

Ahogyan eddig megszokhattuk, az alapszakaszban mindenki kétszer játszik mindenkivel, a párharcokat október 12. és február 22. között rendezik.

A rájátszásban március 21. és április 30. között lépnek pályára az együttesek. A negyed- és elődöntőben, illetve a bronzmérkőzésen és a helyosztókon két, a fináléban pedig az egyik fél három győzeleméig tartanak a csatározások.

Hirdetés

Amennyiben az alapszakaszban gyengébb pozícióban végzett csapat nyeri valamelyik rájátszásbeli párharcot, ezzel kiejti a jobban rangsorolt ellenfelet, nem veszi át a helyét, azaz a következő körben nem lesz pályaelőnyben.

A második körben csatlakozik a kupaküzdelmekhez a Sepsi-SIC

A Román Kupában eredetileg tizenegy együttessel számoltak, azonban a Brassói CSU végül visszalépett. Az első körben három párosítás alakult ki, ezek a következők: Aradi FCC–Bukaresti Sportul Studențesc, CSM Târgovişte–Bukaresti Agronomia, Bukaresti Rapid–CS Prahova.

A CSM Alexandria automatikusan kvalifikálta magát a következő szakaszba. A három párharc győztese mellett még továbbjut az a vesztes csapat, amelyik a legkisebb pontkülönbséggel kap ki ellenlábasától. A kupasorozat első fordulójának két felvonását szeptember 18. és 25. között rendezik.

A szabályzat értelmében azok a klubcsapatok, amelyek bármelyik, a FIBA által szervezett nemzetközi kupasorozatban indulnak, csak a második körben kell becsatlakozzanak, így egyelőre a Sepsi-SIC, a Kolozsvári U és a Konstancai CSM ellenfélre vár.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Gyimesközéplokról a magyar női felnőtt futballválogatottba

Kiválóan szerepel a női élvonalban a Puskás Akadémia csapata, amelynek kapuját ősztől az FK Csíkszeredától érkező Tankó Réka Boglárka védi. A felnőtt fociválogatottba is behívott hálóőrrel beszélgettünk.

Nincs veszítenivalója Craiován az FK Csíkszeredának

Idegenbeli mérkőzéssel zárja az évet az FK Csíkszereda, a labdarúgó Szuperliga 21. fordulójában az U Craiova otthonában lép pályára. A házigazdák európai kupabúcsúját kihasználva próbálnak pontot rabolni a piros-feketék.

Székelyhon

Hét autó ütközött össze Dálnok községben – fotók

Hét autó érintett abban a balesetben, amely szombaton délután történt Dálnok községben a 11-es országúton – közölte az országos rendőr-főkapitányság. Jelenleg áll a forgalom a helyszínen.

`
Krónika

Tiltakoznak a kolozsvári Waldorf iskolába járó gyerekek szülei a magyar aligazgatónő elbocsátása miatt

Tiltakoznak a kolozsvári Waldorf iskolába járó gyerekek szülei és a pedagógusok Nemes Ildikó aligazgatónő elbocsátása miatt.

Krónika

Észak-erdélyi autópálya: jövőre véget érhet a 22 éves „átok”

„Az észak-erdélyi autópálya átka 22 évnyi gyötrelem és szégyen után véget érhet” – állítja a közlekedési projekteket figyelemmel követő szakértőkből álló Pro Infrastruktúra Egyesület.

Főtér

Részletek derültek ki a Kolozsváron igazolt leprás megbetegedésekkel kapcsolatban – hírek vasárnap

Komoly vádakat emeltek és házkutatások tartottak egy Temes megyei öregotthon állapotának kapcsán. Meglepő összegeket szednek be a kéregetők az utcán.

Ez is érdekelheti

Sokáig vezetett, a hajrában alulmaradt a marosvásárhelyi kosárcsapat

Három negyeden keresztül előnyben játszott a Marosvásárhelyi VSK, de az utolsó játékrészben fordított a CSO Voluntari és megszerezte a győzelmet a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 13. fordulójában.

Elmarad az évzáró mérkőzés: halasztás miatt idén már nem játszik a Sepsi-SIC

Az eredeti menetrend szerint az idei naptári évben még egy bajnoki mérkőzés várt volna a sepsiszentgyörgyi női kosárlabdacsapatra, ám a Román Kosárlabda-szövetség jóváhagyta a CSM Târgoviște kérését, így elhalasztották az összecsapást.

A végjáték döntött, minimális hátrányból várja a visszavágót a Marosvásárhelyi VSK

Végig kiegyensúlyozott összecsapáson egy ponttal maradt alul a Marosvásárhelyi VSK a Nagyszebeni CSU otthonában a férfi kosárlabda Román Kupa nyolcaddöntőjének odavágóján.

Senki sem tudta legyőzni a KSE-t a női 1. Ligában

A Kézdivásárhelyi SE szombaton és vasárnap a Kicsid Gábor sportcsarnokban a Raptors Berceni csapatát fektette két vállra a női kosárlabda 1. Liga negyedik fordulójában.

Fordulatos csatában diadalmaskodott a marosi kosárcsapat

A végsőkig kiélezett küzdelemben, hosszabbítás után aratott értékes győzelmet a Marosvásárhelyi VSK együttese a CS Vâlcea otthonában, ezzel megszakította vereségi sorozatát a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 12. fordulójában.

A második meccs is zsebben, útban a címvédés felé a Sepsi-SIC

Magabiztos játékkal és kettős sikerrel jutott be a női kosárlabda Román Kupa négyes döntőjébe a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, a címvédő a Kolozsvári U-t búcsúztatta.

Sima hazai siker, fél lábbal már a Final Fourban a Sepsi-SIC

Meggyőző teljesítménnyel rukkolt elő kedd délután a háromszéki gárda, amely legyőzte a Kolozsvári U együttesét a női kosárlabda Román Kupa negyeddöntőjének első meccsén, így előnyből várhatja a visszavágót.

Kissé ráijesztett a hibátlan éllovasra a marosvásárhelyi kosárcsapat

Meglepetést ugyan nem tudott okozni, de a mérkőzés második negyedében szinte teljesen ledolgozta hátrányát a Marosvásárhelyi VSK, amely végül sima vereséget szenvedett a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokságot vezető Nagyváradi VSK-tól.

Ebben a bajnoki idényben harmadszor jutott száz fölé a Sepsi-SIC

Könnyed ujjgyakorlatnak bizonyult a Sepsi-SIC számára a 6. fordulóból elnapolt mérkőzés pótlása, Zoran Mikes alakulata nagyon elverte a vendég Bukaresti Agronomiát a Szabó Kati Sportcsarnokban.

Kikapott a Brassótól, elúszott a felsőház esélye a gyergyói kosarasok számára

A Gyergyószentmiklósi ISK-VSK Antares a Brassói CSU csapatát látta vendégül vasárnap a férfi kosárlabda 1. Ligában. A vendégek elképesztő pontossággal szórták a triplákat, és győzelmük azt is jelenti, hogy a gyergyóiak az alsóházban folytatják.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!