Nem tudta megszorongatni a VSK Csíkszereda a Steauát

Dobos László 2020. december 29., 16:19

Tizenhét pontos vereséget szenvedett kedden délután a VSK Csíkszereda csapata a férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszában. A tartalékosan felálló székelyföldi csapat a Bukaresti Steauától kapott ki.

Az első negyedben nagy hátrányt szedtek össze Fotó: Baschet Club Athletic Constanta

Az első tíz percben a bukarestiek 15 pont előnyre tettek szert, és ebből a meccs végéig gazdálkodva arattak magabiztos győzelmet. Bár a csíkiak megnyerték a második negyedet és a harmadik játékrészben is szorosabbá tették a mérkőzést, az utolsó tíz percben azonban újra szórta a pontokat a Steaua.

A Focșaniban rendezett tornán a Hargita megyeiek második összecsapása szerdán 14 órától lesz a Kolozsvári U-BT ellen.

Férfi kosárlabda-bajnokság, alapszakasz:

VSK Csíkszereda–Bukaresti Steaua 53:70 (10:25, 17:14, 14:15, 12:16).
A csíkiak pontszerzői: Matevz Magusar 15 pont (ebből 2 hárompontos), Dainius Chatkevicius 12, Miles Anthony Bowman 9 (1x3), Emanuel Mckoy Shepherd 8, Vlad Corpodean 4, Zerkula Zoltán 3 (1x3) és Adrian Movileanu 2. Játszott még: Octavian Șerbănescu, Lokodi Mátyás és Raul Olariu.
A Steaua legeredményesebb játékosa Ivan Vranes volt 18 ponttal.