Kilenc játéknap elteltével hármas holtverseny alakult ki az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokságban, ugyanis a Sepsi-SIC, a CSM Târgoviște és az Aradi FCC Baschet egyaránt 16 egységet zsebelt be. A legnagyobb felhajtás mégis a tavalyi bajnok Konstancai CSM-t övezi, ugyanis az elmúlt két bajnokiját elbukta és a csőd szélén áll, mivel a legtöbb tapasztalt játékos egyoldalúan felbontotta a szerződését a gárdával.
Ennek kapcsán a Székely Sport megkereste Pásztori Istvánt, a Sepsi-SIC kosárlabda szakosztályának vezetőjét. A tapasztalt szakember elmondta, hogy nyilvánvaló volt, hogy veszélyes játékot űz a tengerparti alakulat, azonban ezzel ők nem foglalkozhatnak, hiszen bőven van miben fejlődniük és inkább arra összpontosítanak.
„Mint mindegyik együttesnél, nálunk is mindig van hová fejlődni, ezért mi természetesen ezzel törődünk.
– nyilatkozta lapunknak Pásztori István.
Több helyről is hallani, hogy a Konstancai CSM játékosai és néhány vezetőségi tag egyaránt a Bukaresti Rapidhoz csatlakozik, azonban ezzel kapcsolatban semmilyen hivatalos megerősítés nem érkezett.
Pásztori István elmondta, hogy jelenleg nagyszerű hangulat uralkodik a háromszéki alakulatnál, mindenki teszi a saját dolgát és az a céljuk, hogy minél jobbá váljanak.
„Nagyon jól érzi magát mindenki, tisztában vagyunk vele, hogy idén már nem olyan keret áll rendelkezésünkre, mint korábban, de egyértelműen szeretnénk kihozni ebből az idényből is a legtöbbet. Reális célkitűzéseink vannak, amikért folyamatosan dolgozunk és küzdünk” – mesélte Pásztori.
Az előző játéknapon vereséget szenvedett a Sepsi-SIC a CSM Târgoviște otthonában, azonban ehhez az is kellett, hogy az egyik kulcsfontosságú játékosuk lesérüljön a mérkőzés elején. Ciera Johnson mindössze 13 percet volt hadra fogható.
„Nem keresünk kifogásokat, az ellenfelünk pedig egy kiváló csapat volt.
Nyilvánvaló, hogy nem áll egy hosszú cserepad a rendelkezésünkre, de így is minden meccsből igyekszünk kihozni a legtöbbet” – vázolta fel a szakosztály vezetője.
Hozzátette, hogy amennyiben sikerül megfelelő kosárlabdázót találni minden szempontból, akkor szeretnének még egy játékost igazolni a keretbe.
A bajnokságban hamarosan újabb rangadó vár a háromszéki gárdára, ugyanis szombaton az aradi gárda látogat Sepsiszentgyörgyre. A megmérettetést 19 órától rendezik a Szabó Kati Sportcsarnokban.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!