Hirdetés

Nem számít a bajnok bukása, csak a saját fejlődésére koncentrál a Sepsi-SIC

Idén már nem a Sepsi-SIC és Konstancai CSM csatájáról szól majd a bajnokság
Fotó: Tuchiluș Alex

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC női kosárlabda együttese azon dolgozik, hogy erősebbé váljon és minél jobb eredményeket érjen el, és nem törődnek azzal, ami a Konstancai CSM-mel történt – közölte a Székely Sportnak Pásztori István, a szakosztály vezetője.

Kilenc játéknap elteltével hármas holtverseny alakult ki az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokságban, ugyanis a Sepsi-SIC, a CSM Târgoviște és az Aradi FCC Baschet egyaránt 16 egységet zsebelt be. A legnagyobb felhajtás mégis a tavalyi bajnok Konstancai CSM-t övezi, ugyanis az elmúlt két bajnokiját elbukta és a csőd szélén áll, mivel a legtöbb tapasztalt játékos egyoldalúan felbontotta a szerződését a gárdával.

Hirdetés

Ennek kapcsán a Székely Sport megkereste Pásztori Istvánt, a Sepsi-SIC kosárlabda szakosztályának vezetőjét. A tapasztalt szakember elmondta, hogy nyilvánvaló volt, hogy veszélyes játékot űz a tengerparti alakulat, azonban ezzel ők nem foglalkozhatnak, hiszen bőven van miben fejlődniük és inkább arra összpontosítanak.

„Mint mindegyik együttesnél, nálunk is mindig van hová fejlődni, ezért mi természetesen ezzel törődünk.

Már régóta mondogattuk, hogy ez a lufi előbb-utóbb kipukkad, ez most be is következett. Különösebben nincs mit mondani erről az esetről, hiszen a bajnokság megy tovább, és az általunk kitűzött célok lebegnek a szemünk előtt”

– nyilatkozta lapunknak Pásztori István.

Kapcsolódó

Több helyről is hallani, hogy a Konstancai CSM játékosai és néhány vezetőségi tag egyaránt a Bukaresti Rapidhoz csatlakozik, azonban ezzel kapcsolatban semmilyen hivatalos megerősítés nem érkezett.

Pásztori István elmondta, hogy jelenleg nagyszerű hangulat uralkodik a háromszéki alakulatnál, mindenki teszi a saját dolgát és az a céljuk, hogy minél jobbá váljanak.

„Nagyon jól érzi magát mindenki, tisztában vagyunk vele, hogy idén már nem olyan keret áll rendelkezésünkre, mint korábban, de egyértelműen szeretnénk kihozni ebből az idényből is a legtöbbet. Reális célkitűzéseink vannak, amikért folyamatosan dolgozunk és küzdünk” – mesélte Pásztori.

Az előző játéknapon vereséget szenvedett a Sepsi-SIC a CSM Târgoviște otthonában, azonban ehhez az is kellett, hogy az egyik kulcsfontosságú játékosuk lesérüljön a mérkőzés elején. Ciera Johnson mindössze 13 percet volt hadra fogható.

„Nem keresünk kifogásokat, az ellenfelünk pedig egy kiváló csapat volt.

Sajnálatos módon nagyon korán elveszítettük az egyik legfontosabb játékosunkat, aki a bajnokságban és a nemzetközi kupában is nagyon jól átlagolt, az ő hiányát pedig egyelőre nem bírjuk el.

Nyilvánvaló, hogy nem áll egy hosszú cserepad a rendelkezésünkre, de így is minden meccsből igyekszünk kihozni a legtöbbet” – vázolta fel a szakosztály vezetője.

Kapcsolódó

Hozzátette, hogy amennyiben sikerül megfelelő kosárlabdázót találni minden szempontból, akkor szeretnének még egy játékost igazolni a keretbe.

A bajnokságban hamarosan újabb rangadó vár a háromszéki gárdára, ugyanis szombaton az aradi gárda látogat Sepsiszentgyörgyre. A megmérettetést 19 órától rendezik a Szabó Kati Sportcsarnokban.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Becze Tihamér: amit tudtunk, kitettünk a jégre

Korán véget ért a 2025–2026-os szezon a Csíkszeredai Sportklub számára, amely a tavalyi döntő után idén már a negyeddöntőben búcsúzott a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek csapatkapitányát, Becze Tihamért a háttérről és a kérdéses jövőjéről kérdeztük.

A csereemberek villanásai, a legvégén egyenlített az FK Csíkszereda (videóval)

Sokáig hiányzott a gól a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának mérkőzésén. A Konstancai Farul szerezte meg a vezetést, a ráadás negyedik percében erre válaszolt az FK Csíkszereda.

Székelyhon

Halálos vonatbaleset Csíkszeredában: hat személyt szállító szekeret ütött el a vonat – frissítve

Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.

`
Krónika

Szilágysági családorvos keresi az utódját: egy hivatás, amely több mint munka

Dr. Székely-Szentmiklósi István negyvenöt éve családorvos a Szilágyságban – pályája egyszerre jelent hivatást, alkalmazkodást és közösségi elköteleződést.

Krónika

Puczi Béla hőstette ma is nemzet- és jövőépítő – Budapesti megemlékezés a marosvásárhelyi fekete márciusról

Puczi Béla cigány ember nem hősként indult útnak, de hőssé vált, a magyarokat 1990 márciusában megvédő férfi tette ma is nemzet- és jövőépítő – hangoztatta a Belügyminisztérium társadalmi esélyekért és roma kapcsolatokért felelős államtitkára.

Főtér

Ne magyarnak, európainak tekintsük Hunyadi Jánost meg Mátyást! Oké, de mi lesz Deceballal?

Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?

Ez is érdekelheti

Váratlan kudarca után elúszni látszik a rájátszás a Marosvásárhelyi VSK-nak

Az utolsó előtti helyezett otthonában kapott ki a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata, amely ezzel a vereséggel még távolabb került a felsőházi rájátszásba jutástól az élvonalbeli bajnokságban.

Bajnoki döntőbe jutottak a Kézdivásárhelyi SE kosárlabdázói

Szombaton Nagyváradon léptek pályára a Kézdivásárhelyi SE kosarasai a helyi CSU ellen az 1. Liga elődöntőjének visszavágóján. A céhes városi csapat a papírforma szerint újra legyőzte ellenfelét, és bejutott a bajnokság fináléjába.

Készülhet a vb-re a magyar válogatott, lemarad az Eb-ről a román

Huszonnyolc év után lesz ott újra a női kosárlabda-világbajnokságon a magyar válogatott, miután Isztambulban kiharcolta részvételét a szeptemberi berlini tornára. Ezzel szemben a román válogatott lemarad a jövő évi Európa-bajnokságról.

Visszavágott ellenfelének, idegenből szállította a pontokat a Gyergyói ISK-VSK

A Gyergyói ISK-VSK Antares kosárlabdacsapata meggyőző játékkal, végig vezetve 78–68-as győzelmet aratott a CSU Ploiești otthonában. A következő mérkőzés a férfi kosárlabda 1. Ligában már tényleg hazai pályán lesz: Gyergyószentmiklóson.

Megküzdöttek a győzelemért a bajnoki elődöntőben a KSE kosarasai

A Kézdivásárhelyi SE női kosárlabdacsapata vasárnap hazai pályán fogadta a Nagyváradi CSU alakulatát az 1. Liga elődöntőjének első összecsapásán. A kiegyensúlyozott mérkőzés a hazaiak megdolgozott győzelmével ért véget.

Begyűjtötte a kötelező győzelmet a marosvásárhelyi kosárcsapat

Semmilyen gondot nem okozott a Marosvásárhelyi VSK-nak a sereghajtó Galaci CSM legyőzése a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 23. fordulójában.

Elmaradt a bravúr, veszített a fővárosban a marosvásárhelyi kosárcsapat

Sokáig remekül tartotta magát a Bukaresti Dinamo vendégeként a Marosvásárhelyi VSK, amely a végjátékban maradt alul az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 22. fordulójában.

A kupateljesítmény bizakodásra ad okot, a rájátszásba jutás a tét a Marosvásárhelyi VSK-nak

Több mint egy hónap elteltével játszik újra bajnoki mérkőzést a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata. Közben remek tornát zárt a Román Kupában, bejutott az elődöntőbe. Erre a teljesítményre alapozva folytatják a küzdelmeket a céljuk eléréséért.

Megismerte ellenfelét és elődöntős programját a Sepsi-SIC

A háromszéki kosárcsapat ellenfele a CSM Târgoviște lesz a női élvonalbeli bajnokság elődöntőjében. Zoran Mikes együttese kedvező ágra került, hiszen a másik párharcban a Bukaresti Rapid és az Aradi FCC Baschet mérkőzik meg a fináléba jutásért.

Másodszor sem kegyelmezett a temesváriaknak a Sepsi-SIC

A második mérkőzést is kiütéssel nyerte meg a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a Temesvári Poli ellen az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság rájátszásának negyeddöntőjében, és az újabb győzelemmel bejutott a legjobb négy közé.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!