Nem maradt szégyenben a Sepsi-SIC a Fenerbahce ellen sem

Sebestyén Ervin 2023. november 22., 21:04 utolsó módosítás: 2023. november 22., 21:05

Pontgazdag összecsapást játszott egymással a Fenerbahce és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC szerda este, a hazai török együttes végül magabiztosan húzta be a győzelmet a női kosárlabda Euroliga hatodik fordulójában.

Törökországban is becsülettel küzdöttek a háromszékiek. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Szinte minden lényegi kérdés eldőlt a mérkőzés első negyedében, miután a hazaiak 21 pontos előnyre tettek szert. A szünetre már 59–24-es állással vonulhattak a felek.

A folytatásban továbbra is a Fenerbahce kezdeményezett többet, azonban a háromszékiek becsülettel küzdöttek és a harmadik negyedben csak kilenc ponttal dobtak kevesebbet (31–22), míg az utolsó tíz percben még ennél is szorosabb eredmény született (20–17).

Ez volt a Sepsi-SIC hatodik veresége az Euroligában. Legközelebb azt a francia Lyont fogadja hazai pályán november 29-én, amely az A csoport utolsó helyén áll.