Nem kímélte az utolsó helyezettet a Sepsi-SIC

Horváth Bálint Ottó 2023. január 21., 21:05 utolsó módosítás: 2023. január 21., 21:39

Átlépte a száz pontos határt, kiütéssel verte a Bukaresti Agronomiát a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC. A női kosárlabda-bajnokság címvédője és éllovasa a szombat esti hazai sikerrel hangolt a jövő heti Európa Kupa-összecsapásra.

Mind a tizenkét kosaras feliratkozott a pontszerzők közé. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A sepsiszentgyörgyi gárda nem kímélte a sereghajtó fővárosiakat, megállás nélkül szórta a kosarakat. A szünetben már 63 pontnál járt a Sepsi-SIC, és a pihenő után sem lassított, így nem lehetett kérdés, hogy átlépi a száz pontos határt, végül 60 pontos különbséggel győzött.

Zoran Mikes vezetőedzőnek ezen a mérkőzésen lehetősége volt pihentetni a meghatározó játékosokat. Az utolsó negyedben szinte kizárólag négy belföldi játékos és egy idegenlégiós volt a pályán, és a meccsre nevezett mind a tizenkét kosaras feliratkozott a pontszerzők közé.

A hazai sétagalopp után a Sepsi-SIC számára komoly próbatétel következik az Európa Kupa nyolcaddöntőjében, a francia LDCL ASVEL Feminin együttese elleni párharc első mérkőzésén szerdán 21 órától Lyonban lép pályára.

Női kosárlabda-bajnokság, alapszakasz, 14. forduló:

Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC–Bukaresti Agronomia 111–51 (33–9, 30–16, 31–10, 17–16).

A Sepsi-SIC pontszerzői: Cave 17 (1), Mititelu 16 (2), Gereben 15 (2), Ghizilă 13 (3), Mununga 11, Hristova 9 (1), Pop 7 (1), Gödri-Părău 6, Jespersen 6 (1), Orbán 5 (1), Cătinean 4, Jones 2.