A vasárnap estére tervezett összecsapásnak a bukarestiek számára lett volna igazán tétje, akiknek győzelemre volt szükségük, míg a vásárhelyi együttes szombaton már bebiztosította feljutását a Nemzeti Ligába.
A meccs kezdetének időpontjában azonban csak a vásárhelyi játékosok voltak a pályán, az ellenfelük pedig sehol, így a bírói labdafeldobás után máris véget ért a „mérkőzés”.
A szurkolók azonban nem látogattak ki éppen potyára a csarnokba, ezután ugyanis másodszor is megünnepelték a csapattal az élvonalba való feljutást.
A fővárosiak ezzel a tisztességtelen húzásukkal játék nélkül 20–0-ra elveszítették a találkozót, és mivel pontot sem kaptak, egyben a feljutás lehetőségét is.
Így a döntő tornát három győzelemmel befejező Marosvásárhelyi VSK mellett a Bukaresti Laguna jutott fel másodikként az élvonalba, amely vasárnap 73–63 arányban nyert a feljutásra nem jogosult Nagyszebeni CSU II. ellen.
Érdekesség, hogy a Știința célkitűzése a szezon folyamán egyértelműen a feljutás volt, és a másodosztályú bajnokság alapszakaszát a vásárhelyiekkel azonos mérleggel (21 győzelem és 1 vereség) a második helyen zárta. A döntő tornára viszont három alapembere nélkül érkezett, az amerikai Armin Cane és Jordan Taylor, valamint Anton Diaconescu sem szerepelt a keretében.
Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) új pénzügyi értékelése szerint az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is a stabilan működő klubok közé tartozik. A két székelyföldi együttes több nagy múltú riválist is megelőzött a rangsorban.
Heherészve, előítéletekre épülő székely vicceket olvasgatva gyűjt követőket egy podcastműsorban két csíkszeredai önkormányzati képviselő. Miközben tanácsosként egyetlen határozattervezetet sem nyújtottak be.
A recsenyédi unitárius templom karzatának padlózata alól nemrég előkerült négykötetnyi iratanyag új fejezetet nyithat a település történetének kutatásában. Nagy Adél lelkésznő a véletlenszerű feltárásról, az iratok érdekességéről beszélt a Krónikának.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kinevezte Lőrincz Helgát az RMDSZ javaslatára az Országos Tulajdon-visszaszolgáltatási Hatóság (ANRP) elnökévé.
Románia kiutasíthatja az orosz nagykövetet, ha újabb orosz drónok hullanak az országra. A személyi igazolványáért ment a plázába egy férfi, öt év börtön lett a vége.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!