A VSK Csíkszereda szerdán nagyon gyenge első félidő után, 84:54-re kapott ki a házigazda SCM U Craiovától, így a székely csapat tovább nyomozta szezonbeli második győzelmét a Nemzeti Liga alapszakaszában. Decemberben a Konstancai Athletic ellen tört meg a jég, de a másik hét bajnokiján alulmaradt a Lászlófy-csapat.
A Bukaresti Dinamóval szemben támadásban feljavult a VSK játéka az egy nappal korábbi mérkőzéshez képest, védekezésben viszont tovább gyengélkedtek a csíki kosarasok, akik végig szaladtak az eredmény után.
A fővárosiak 13 pontos előnyt alakítottak ki az első tíz percben, s bár a második negyedben jóval kiegyenlítettebbé vált a küzdelem, a nagyszünetben 16 egységgel vezettek a piros-fehérek.
A különbség tovább nőtt a harmadik játékrészben, így a VSK hiába nyerte meg néhány ponttal a záró felvonást, összességében simán kikapott.
A csíkszeredai csapatból a dupla-duplázó litván center, Dainius Chatkevicius dobta a legtöbb pontot (27), Miles Bowman 23-ig jutott, de a többiek közül senki nem ért tíz fölé. A túloldalon ez a teljesítmény négy kosarasnak is sikerült.
A VSK Csíkszereda 1/8-as mutatóval várja a bajnokság folytatását. Legközelebb az Erőss Zsolt Arénában rendeznek két tornát, január 14–15-én, illetve január 20–22. között, amikor is a Nagyváradi VSK, a Temesvári SCM, a CSM Focșani, a CSM Galați és a CSM Târgu Jiu látogat a hargitai megyeszékhelyre.
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.
Óránként 224 kilométeres sebességgel vezető 21 éves sofőrt füleltek le a közlekedési rendőrök az A1-es autópálya Râmnicu Vâlcea és Déva közötti szakaszán, ahol a megengedett sebességhatár 130 km/óra – tájékoztatott szerdán a Hunyad megyei rendőrség.
Már nem áll Octavian Goga heves antiszemitizmusáról hírhedt egykori román miniszterelnök mellszobra Jászvásár egyik közterén – adta hírül a Ziarul de Iaşi.
A Román–Magyar Fórum ma feljelentést nyújtott be az RMDSZ egyes, közméltóságot betöltő tagjai által feltételezhetően elkövetett bűncselekményekkel kapcsolatban, a magyar országgyűlési választások folyamatával összefüggésben – tájékoztatott a szervezet.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!