A nyugati csoport ötödik fordulójában két nyeretlen együttes találkozott a szokatlan időpontban, a hétfőn kora délután megrendezett mérkőzésen.
A Ionel Brustur edző által vezetett vásárhelyiek nagyon rosszul kezdtek, két és fél negyeden keresztül hátrányban voltak. A harmadik játékrész közepétől azonban megléptek a házigazdától,
sorozatban tizennyolc pontot dobtak, és a végéig nem forgott veszélyben a győzelmük.
A Siriusnál mindkét amerikai idegenlégiós a pályán volt, az együttes legeredményesebb játékosának mégis a fiatal Gál Emese számított, aki 17 pontot szerzett, ebből öt triplát. Őt a tapasztalt Mészáros Kata követte 14 ponttal.
Befejeződtek a bajnokság alapszakaszának odavágói, a Sirius az ötödik, utolsó előtti helyen áll. Legközelebb szombaton 18 órától lép pályára, amikor a második Kézdivásárhelyi SE vendége lesz.
Női kosárlabda, Nemzeti Liga, nyugati csoport, 5. forduló:
Nagyváradi CSU–Marosvásárhelyi Sirius 46–64 (22–13, 7–11, 5–28, 12–12).
Sirius: Gál 17 (5), Mészáros 14 (1), Smelser 8, Dunbar 8, Badi 7 (1), Bobar 6, Feiseș 4, Ignat, Pálfi, Bokor.
A nyugati csoport állása:
1. Szatmárnémeti VSK 10 pont (5 győzelem/0 vereség),
2. Kézdivásárhelyi SE 10 (4/2),
3. Kolozsvári U 8 (3/2),
4. Aradi ICIM 8 (3/2),
5. Marosvásárhelyi Sirius 6 (1/4)
6. Nagyváradi CSU 6 (0/6).
A Sepsi OSK csupaszív tulajdonosa, Diószegi László nem szokványos klubelnök. Fontos számára, hogy tisztelettel bánjon a szurkolókkal, időnként megpróbálja részletesebben elmagyarázni nekik döntései okát. Erről és a kiesést követő időszakról kérdeztük.
Folytatódik az FK Csíkszereda nyeretlenségi sorozata a Szuperligában: a Botoșani ellen is csak a szépítésig jutottak. A mérkőzést követően a vezetőedzők és Bakos Ervin értékelték a találkozót.
Több felvétel is nyilvánosságra került a pénteki marosvásárhelyi gyalogátjárós gázolásról. Az egyik sofőr fedélzeti kamerája, illetve egy térfigyelő kamera is rögzítette az esetet.
Konfliktus tört ki egy kereskedelmi cég alkalmazottai között a harmadik műszakban Nagybányán, rendőröknek kellett beavatkozniuk – tájékoztatott szombat este Florina Meteș, a Máramaros Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
Az Erbașu építőipari vállalat közlése szerint immár 25 százalékban elkészült az észak-erdélyi autópálya Berettyószéplak–Bisztraterebes szakaszával.
… a román külügyminiszter asszony meg akarta mondani, mi a helyes vízió az orosz-ukrán háború ügyében, de jól elkeresztelte Volodimir Zelenszkijt… és reszkessetek, allinclusive-rajongók, Törökország bemutat nektek!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!