A marosvásárhelyi együttes 13 hazai mérkőzést játszott a 2023–2024-es bajnoki idényben, ezeket összesen 187 37 néző tekintette meg a Simon László Sportcsarnokban. Ezzel a VSK a 4. helyen áll, a Nagyváradi VSK (29 347), az FC Argeș Pitești (28 416) és a Kolozsvári U-BT (27365) mögött.
Átlagosan 1441 néző vett részt a marosvásárhelyiek meccsein, a dobogós klubok közül a Nagyvárad 2257-tel végzett az első, a Pitești 2185-tel a második és a Kolozsvár 2105-tel a harmadik helyen.
A Marosvásárhelyi VSK honlapján megjegyzi, hogy ők az egyetlen klub a top 4-ben, amely nem rendelkezik új arénával, a Simon László Sportcsarnok a legkisebb befogadóképességű (nagyjából 1800 férőhely) azokhoz képest, amelyekben a rangsor első három csapata játszik. A Kolozsvár BT Aréna 10 000 nézőt képes befogadni, a nagyváradi csarnok 5300, a pitești-i 4990 férőhellyel rendelkezik.
Tavaly a harmadik helyen végzett ebben a rangsorban a marosvásárhelyi klub, de időközben átadták a Pitești Arénát, így az FC Argeș megelőzte a VSK-t a nézőszám tekintetében.
„Köszönjük szurkolóinknak, hogy mérkőzésről mérkőzésre megtöltötték a marosvásárhelyi sportcsarnokot, és reméljük, hogy a következő szezonban még jobb eredményeket érünk el, mint a mostani idényben!” – írta honlapján a VSK.
A marosvásárhelyi csapat számára a múlt hétvégén ért véget a bajnokság, miután utolsó lett a felsőházban, így nem jutott be a rájátszásba, és a 10. helyen végzett.
A hatodik percben szerzett bombagól döntötte el a kiesési rangadót: az FK Csíkszereda idegenben gyűjtötte be a három pontot a Bukaresti Metaloglobus ellen a labdarúgó Szuperliga 25. fordulójában. Sokat érhet ez a siker Ilyés Róbert legénysége számára.
Csütörtök délben jelentette be Kleinheisler László érkezését az FK Csíkszereda. Az ötvenháromszoros magyar válogatott középpályást első benyomásairól és céljairól kérdeztük.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedd este kijelentette, hogy a kormánynak a korábbi döntését felülvizsgálva az általa meghatározott határokon belül akár 50 százalékkal is csökkentenie kellene a helyi adókat és illetékeket.
A közösségi médiában fellelhető képek és videók tanúsága szerint kedd este súlyos szerkezeti omlás történt a szilágycsehi református templomnál: az épület jelentős része leomlott.
Kedd este hat óra körül óriási robajjal omlott össze a szilágycsehi református templom tornya. A felújítás alatt álló templom tornyának megerősítését a munkálatokat végző kolozsvári cég szakembereinek javaslatára belülről már megtámasztották.
A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!