Megtöltötték a csarnokot a marosvásárhelyi kosárlabdacsapat szurkolói

Horváth Bálint Ottó 2024. április 12., 11:58 utolsó módosítás: 2024. április 12., 11:59

A Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata az alapszakaszt és a felsőházat mérkőzésenként átlagosan 1441 nézővel zárta, ami a negyedik legmagasabb szám az élvonalbeli bajnokságban.

Mindvégig buzdítják kedvenc csapatukat Fotó: Haáz Vince

A marosvásárhelyi együttes 13 hazai mérkőzést játszott a 2023–2024-es bajnoki idényben, ezeket összesen 187 37 néző tekintette meg a Simon László Sportcsarnokban. Ezzel a VSK a 4. helyen áll, a Nagyváradi VSK (29 347), az FC Argeș Pitești (28 416) és a Kolozsvári U-BT (27365) mögött.

Átlagosan 1441 néző vett részt a marosvásárhelyiek meccsein, a dobogós klubok közül a Nagyvárad 2257-tel végzett az első, a Pitești 2185-tel a második és a Kolozsvár 2105-tel a harmadik helyen.

Fotó: Haáz Vince

A Marosvásárhelyi VSK honlapján megjegyzi, hogy ők az egyetlen klub a top 4-ben, amely nem rendelkezik új arénával, a Simon László Sportcsarnok a legkisebb befogadóképességű (nagyjából 1800 férőhely) azokhoz képest, amelyekben a rangsor első három csapata játszik. A Kolozsvár BT Aréna 10 000 nézőt képes befogadni, a nagyváradi csarnok 5300, a pitești-i 4990 férőhellyel rendelkezik.

Tavaly a harmadik helyen végzett ebben a rangsorban a marosvásárhelyi klub, de időközben átadták a Pitești Arénát, így az FC Argeș megelőzte a VSK-t a nézőszám tekintetében.

„Köszönjük szurkolóinknak, hogy mérkőzésről mérkőzésre megtöltötték a marosvásárhelyi sportcsarnokot, és reméljük, hogy a következő szezonban még jobb eredményeket érünk el, mint a mostani idényben!” – írta honlapján a VSK.

A marosvásárhelyi csapat számára a múlt hétvégén ért véget a bajnokság, miután utolsó lett a felsőházban, így nem jutott be a rájátszásba, és a 10. helyen végzett.