A Román Kupa megrendezéséért a Sepsi-SIC és a Konstancai CSM egyaránt leadta a szükséges papírokat januárban, végül pedig licitre bocsátották a rendezés jogát, amit végül a tengerpartiak nyertek. A szabályok értelmében a nyertes tíz napon belül ki kellett volna fizesse az összeget, ez viszont nem történt meg, mindössze négy napos késéssel sikerült.
Mivel nem sikerült betartaniuk az időhatárt, a Román Kosárlabda-szövetség a rendezés jogát automatikusan átadta annak az együttesnek, amely a második legnagyobb összeggel licitált, vagyis a Sepsi-SIC-nek.
Hivatalossá vált, hogy a Román Kupa nyolcas döntőjét március 9–11. között rendezik a Sepsi Arénában, a háromszékiek ellenfele a Bukaresti Agronomia lesz a negyeddöntőben.
Amennyiben sikerrel veszi az akadályt, a Kolozsvári U és Konstancai CSM közötti párharc győztesével küzdhet a döntőbe való bejutásért.
A Marosvásárhelyi VSK a CSM Alexandria ellen játszik majd a negyeddöntőben, és ha sikerül nyernie, akkor a CSM Târgovişte–Bukaresti Sportul Studenţesc továbbjutójával meccselhet a fináléért.
Csupán egyetlen meccsen kapott bizonyítási lehetőséget Kovács István az idei klub-vb-n, miután nagyot hibázott a PSG–Atletico Madrid (4–0) csoportmeccsen. A FIFA játékvezetői bizottság elnöke elárulta, hogy a testkamera felvételei segítettek a döntésben.
Hétfőn késő este játssza első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda, 21.30-kor a városi stadionban a Bukaresti Dinamo lesz az ellenfél. Kövesse velünk közösen a történelmi találkozó felvezetését.
A rendőrség közlekedési tájékoztató központja (Infotrafic) szerint a 7B jelzésű országút Arad és Tornya közötti szakaszán történt balesetben két autó volt érintett.
Tavaly öt év után először fordult elő, hogy több romániai távozott Németországból, mint ahányan odaérkeztek.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Van ez a tervezett második deficitcsökkentő csomag, amiben a különleges nyugdíjak problémáját is megoldják állítólag. Na ja. Hogyne. Persze. Naná…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!