A zárt tornarendszerben zajló bajnokság első része múlt hétvégén fejeződött be, amikor az utolsó teremtornákat rendezték. Az addig hibátlanul teljesítő Marosvásárhelyi CSU Medicina csapata a Prahova megyei Blejoi község sporttermében két ploiești-i ellenféllel játszott.
A csoportelsőségről döntő rangadón George Trif vezetőedző gárdája 86–76 arányban kikapott a CSM Ploiești-től. Az első negyed után még előnyben voltak a vásárhelyiek, utána azonban az ellenfél akarata érvényesült, amely a végéig megőrizte előnyét.
Szezonbeli első vereségével a CSU Medicina elveszítette a csoport első helyét,
majd hiába győzte le kiütéssel 77–33-ra CSU Ploiești-et, másodikként zárta az alapszakaszt.
Az alapszakaszgyőztes CSM Ploiești szerezte meg a jogot arra, hogy június elején megrendezze a döntő tornát, ahol az első hat helyezett vehet részt, a házigazda és a marosvásárhelyi együttes mellett a Bukaresti Știința, a Bukaresti Rapid, a Nagyszebeni CSU II. és a Bukaresti Agronomia.
A bajnoki lebonyolítás szerint a döntő tornán az első és a második helyezett osztályozót játszott volna a Nemzeti Liga utolsó két helyén végzett csapattal, azaz a VSK Csíkszeredával és a Konstancai Athletic-kel az élvonalba jutásért.
Nemrég azonban a szövetség úgy döntött, hogy eltörli az osztályozókat, így az élvonalból nem esik ki senki, a másodosztály első két helyezettje pedig ősszel a Nemzeti Ligában játszhat.
Mivel a CSU Medicina kosárlabda szakosztálya tavaly nyáron jött létre és egyelőre csak ideiglenesen tagja a szövetségnek, az első szezonban nem lenne feljutási joga, de figyelembe véve, hogy a Nemzeti Ligában feltöltötték a mezőnyt, illetve még lehetnek visszalépő klubok, a szükséges anyagi háttér megteremtésével van esély arra, hogy idén mégis az élvonalban induljon.
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Vasárnap este az 56. percig fej-fej mellett haladtak a felek a Brassói Corona és a Gyergyói HK közötti hokirangadón. A végjátékban jobban kijött a lépés a házigazdáknak, helyet cserélt a két együttes a tabellán.
Újabb tűzeset történt Kászonjakabfalván: az elmúlt éjszaka leégett a plébánia csűrje. Mindössze tíz nappal korábban, ugyanitt, a templom közvetlen közelében egy fatároló semmisült meg. Két hónapon belül ez már a harmadik, helyi egyházat érintő eset.
A volt román raliversenyző, Titi Aur elmagyarázta, hogy Pitești-Craiova autópályán történt pénteki tömegkarambol – amelyben 12 autó és 32 személy volt érintett – oka az úgynevezett „nyájszellem” volt.
Harmincöt éve szolgál Marosszentgyörgyön, nemrég jelent meg a századik verseskötete, és december elején a prefektúra is kitüntette a közösségért végzett szolgálatáért. Baricz Lajos római katolikus plébánossal a szolgálatáról és az ünnepről beszélgettünk.
Petri György költőnek avattak emléktáblát két nyelven az egyik kolozsvári Petry hús- és hentesáruboltban, és ez a legelvontabb és legjobb dolog, ami 2025 végén történhetett.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!