Marosvásárhelyi VSK: elengedhetetlen a győzelem a Corona ellen

Horváth Bálint Ottó 2024. február 28., 11:26

Folytatódik az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság felsőházi küzdelemsorozata, a negyedik játéknapon szerdán este előrehozott mérkőzésen a Marosvásárhelyi VSK a Brassói Coronát fogadja.

Nem hibázhatnak hazai pályán a vásárhelyiek Fotó: Haáz Vince

A marosvásárhelyi együttes több mint egy hónappal ezelőtt játszott utoljára hazai pályán, a felsőház nyitófordulójában alulmaradt a bajnoki címvédő Kolozsvári U-BT-vel szemben (85–95). Azóta két fővárosi kiszállása volt George Trif vezetőedző gárdájának, amely előbb 95–84-re legyőzte a Dinamót, majd 86–78-ra kikapott a Rapidtól.

Ezt követően félbeszakadt a bajnokság, a hónap közepén rendezték meg a Román Kupa nyolcas döntőjét Kolozsváron, ahol a keretgondokkal küszködő vásárhelyiek három alapembert nélkülözve jelentősen megnehezítették a favorit Nagyváradi VSK feladatát, amely a végjátékban 77–71 arányú győzelmével harcolta ki a továbbjutást.

A bajnokság legjobb tíz gárdáját felvonultató felsőházban a Marosvásárhelyi VSK három fordulót követően 16 ponttal, öt győzelemmel és hat vereséggel (a csapatok magukkal vitték az alapszakaszban egymás ellen elért eredményeiket) holtversenyben az ötödik helyet foglalja el. A negyedik játéknapon az élvonalban újonc, ám a szezon első részében meglepetést okozott Brassói Coronát fogadja szerdán 19 órától a Simon László Sportcsarnokban.

A rájátszásba, azaz a legjobb nyolc közé jutás szempontjából a VSK-nak elengedhetetlen a győzelem a csoportban tizedik, utolsó helyen álló ellenféllel szemben, amely viszonylag szoros csatákban egy nyertes és két vesztes meccsel kezdte a felsőházat: otthon vereséget szenvedett az FC Argeș Pitești ellen, illetve legyőzte a Nagyszebeni CSU-t, míg idegenben kikapott Nagyváradtól.