A Román Kosárlabda Szövetség vezetőtanácsa meghozta döntését a hazai versenysorozatok lebonyolításáról. A hétfői, videokonferenciás gyűlés határozatait kedden a FRB honlapján tették közzé. Az egy hónap múlva rajtoló 2020–2021-es szezonban három székelyföldi klub lesz érdekelt a felnőtt bajnokságokban és a Románia Kupában:
a nőknél a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC és a Kézdivásárhelyi SE, a férfiaknál pedig a VSK Csíkszereda.
A kosáridény a tervek szerint október 17-én kezdődik a férfi csapatok kupaküzdelmeivel. Összesen 13 csapat nevezett be a sorozatba, az együtteseket egyelőre három négyes csoportra osztotta fel a szövetség. A Kolozsvári U-BT részvétele kérdéses az első körben, ha a Szamos-partiak bejutnak a Kosárlabda Bajnokok Ligája (BCL) csoportjaiba, ezzel egyenesen a négyes döntőbe kvalifikálnak a kupában.
Ebben az esetben a VSK Csíkszereda veszi át a kolozsváriak helyét a csoportokban.
Ha viszont az U-BT nem jár sikerrel az európai kupa selejtezőjében, akkor két négyes és egy ötös csoportot alakítanak ki és sorsolás útján dől el, hogy a VSK melyik csoportba kerül.
A szezonnyitó októberi torna három-, vagy négynapos lesz, a jövő márciusi négyes döntőben a csoportgyőztesek és a Kolozsvári U-BT szerepelhet. Amennyiben az erdélyi csapat nem harcolja ki a főtáblára kerülést a BCL-ben, a három csoportgyőztes mellett egy csoportmásodik is érdekelt lenne a négyes döntőben. Erről a szerencsés csapatról sorsolással döntetnének.
A női Román Kupa első körét október 27–29. között rendezhetik hét csapat részvételével.
Az Euroliga selejtezőjére készülő Sepsi-SIC-nek nem kell részt vennie a háromnapos tornán, a címvédő zöld-fehérek automatikusan bejutottak a legjobb négy közé.
A maradék hat csapat két csoportban mérkőzhet a továbbjutásért: a Kézdivásárhelyi SE a Szatmárnémeti VSK-val és a bukaresti Agronomiáva került össze, míg a másik hármasban az Aradi FCC Baschet, a Brassói Olimpia és a Konstancai Phoenix csap össze. A Sepsi-SIC-et két csoportelső és egy szerencsés második követi a 2021. február-márciusában esedékes final 4-ba.
A női Nemzeti Ligában várhatóan 11 csapat harcol majd a pontokért, a tavalyi 13-as mezőnyből a Marosvásárhelyi Sirius és CSM Târgoviște esett ki. A csoportok kialakításánál a legutóbbi, befejezetlen idény tabelláját vették figyelembe, a páratlan számú csapatokat az A-, a párosokat a B-csoportba sorolták. Így alakult ki egy hat- és egy ötcsapatos csoport, a Sepsi-SIC és a KSE pedig külön ágra került.
A bajnokság első szakaszában a csapatok oda-vissza meccseket játszanak három-öt fordulós tornák keretében. Amennyiben a nemzetközi versenynaptár is engedi, az első tornát novemberben, a másodikat decemberben tartanák. A csoportok három-három legjobb alakulata közös hatosba kerül a középszakaszban, míg a 7–11. helyezettek külön játszanak egymással, újabb oda-visszavágós mérkőzéseket. A bajnokság harmadik, utolsó fázisában a járványhelyzet függvényében rájátszással, vagy három értékcsoportra (1–4, 5–8, 9–11) osztott tornákkal döntenek a végső helyezésekről.
A szövetség elképzelése szerint a női liga április végén, vagy május elején fejeződhet be.
Hasonló lebonyolítású lesz a férfi élvonal is, amelyben két hétcsapatos csoport állt össze. Az első bajnoki tornákat a férficsapatok is novemberben játsszák, a második turnust pedig decemberben kerülhet sor. Ezt követően a legjobb hat és a többi nyolc csapat külön csoportban szerepelhet.
A férfi Nemzeti Liga 2021. június első hetében zárulhat, rájátszás, vagy különböző értékcsoportok (1–4, 5–8, 9–12) formájában.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!