Mindössze kilenc együttes érdekelt a mezőnyben, amelyek 18 forduló keretében oda- és visszavágókat játszanak az alapszakaszban (mindegyik fordulóban egy csapat szabadbapos lesz), majd felsőházi rájátszásban folytatódik a küzdelem. Ebben az évben kilenc játéknapot rendeznek, azaz letudják az odavágókat. A visszavágó-sorozat január 13-án kezdődik és március közepéig tart.
Ezt követően az első nyolc helyezett bejut a felsőházi rájátszásba, míg a kilencedik számára befejeződik a bajnokság.
A címvédő Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a szeptember 30-ai nyitófordulóban szabadnapos lesz, majd a második játéknapon október 14-én az ezüstérmes Konstancai CSM CSU csapatát fogadja a Sepsi Arénában. Az első idegenbeli mérkőzésükön két héttel később a háromszékiek az előző szezont a harmadik helyen befejező Aradi ICIM otthonában lépnek pályára.
A romániai női kosárlabdaszezon a Román Kupa első körével kezdődik. A sepsiszentgyörgyi együttes a Bukaresti Rapidot kapta ellenfélként, és hazai pályán kezdi a nyolcas döntőbe jutásért zajló párharcot, az első mérkőzést szeptember 23-án, vagy 24-én, az idegenbeli visszavágót két héttel később, október 7-én rendezik.
A Sepsi-SIC azonban a nemzetközi porondon debütál az új idényben, az Euroliga selejtezőjében a főtáblára jutásért a lett TTT Riga lesz az ellenfele. Az első mérkőzést hazai közönség előtt játsszák le szeptember 20-án, a visszavágót egy hét múlva idegenben rendezik.
A szerb válogatott Masa Jankoviccsal egészült ki a Sepsi-SIC kerete, aki az előző szezonban a spanyol bajnokságban szereplő Leganes csapatában játszott. A 2022–2023-as idényben összesen 17 mérkőzésen lépett pályára a spanyol együttes színeiben, átlagban 25,1 percet töltött a pályán, ezalatt 7,8 pontot szerzett és 4,5 lepattanót gyűjtött össze. A 23 éves kosárlabdázó korábban hazájában a Crvena zvezda gárdájánál játszott.
Masa Jankovic a szerb nemzeti csapat tagjaként részt vett a nyáron megrendezett Európa-bajnokságon, ahol az ötödik helyet szerezték meg. A zöld-fehérek új játékosa hét mérkőzésen szerepelt, ezeken összesen 109 percet játszott és 41 pontot dobott.
A Sepsi-SIC az elmúlt hétvégén játszotta le a felkészülési időszak első barátságos mérkőzéseit. A magyar élvonalbeli-bajnokság előző idényében hatodik helyezett, TFSE-MTK csapatának meghívására két találkozón léptek pályára Budapesten a házigazdák ellen. Zoran Mikes vezetőedző együttese hasonló eredményekkel mind a két edzőmeccset megnyerte, előbb 77–65-re, majd 77–64-re győzött.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!