Magabiztosan nyerte a veretlenek csatáját a Sepsi-SIC

Sebestyén Ervin 2024. október 27., 20:09

Az Aradi FCC Baschet és a Sepsi-SIC is egyaránt két győztes találkozóval indította a szezont a női kosárlabda élvonalbeli bajnokságban, vasárnap este viszont a háromszéki gárda nyerte a kettejük csatáját és magabiztosan zsebelte be a két pontot idegenben.

Folytatja remek menetelését a Sepsi-SIC a pontvadászatban Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Izgalmasnak ígérkezett a két fél megmérettetése, ugyanis mindkét csapat nagyszerűen indította a pontvadászatot. Zoran Mikes lányai az első játéknapon a Bukaresti Rapid otthonában győztek, majd saját közönség előtt a CSM Târgoviște ellen is tudtak diadalmaskodni.

Ezúttal ismét idegenben kellett bizonyítani, az ellenfél az az aradi alakulat volt, amely legutóbb megverte a zöld-fehéreket. Kiválóan kezdte a vasárnap esti találkozót a háromszéki gárda, az első negyed végén már öt pont volt az előnye.

A második tíz percben még inkább kijött a két fél közötti különbség, félidőhöz érkezve már 17 volt a hazai csapat hátránya.

A harmadik felvonásban sem változott a játék képe, leginkább a vendégek uralták a meccset, és habár ezúttal már az aradi játékosok is hatékonyabbak voltak, még mindig 18 egységgel vezetett a Sepsi-SIC.

Az utolsó negyedben ismét megrázta magát Zoran Mikes együttese és egy pillanatig sem adott esélyt ellenlábasának a felzárkózásra. A végeredmény 50–68 lett a vendégek javára, így három játéknap után makulátlan mérleggel menetel a sepsiszentgyörgyi gárda.

Női kosárlabda, élvonalbeli bajnokság, 3. forduló:

Aradi FCC Baschet–Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 50–68 (14–19, 13–25, 10–11, 13–13).
A vendégek pontszerzői: Gereben 5, Popescu 7, Mikes, Armanu 9, Cătinean 4, Belegante, Ghiță 4, Nemes, Robinson 7, Mérész 12, Johnson 20.