Magabiztosan hozta a kötelezőt a marosvásárhelyi kosárlabdacsapat

Sebestyén Ervin 2023. december 16., 20:26

Higgadtan játszott, fölényes győzelmet aratott hazai pályán a Marosvásárhelyi VSK szombaton este a férfi kosárlabda-bajnokság B konferenciájának 13. fordulójában. Ellenfelük az utolsó helyezett CSM Focșani volt.

Hozta a kötelezőt a Marosvásárhelyi VSK együttese. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Az utóbbi időben egyre jobb formába lendülő marosvásárhelyi gárda magabiztosan várhatta az ütközetet, ugyanis ellenfelük legutóbb még november elején tudott nyerni.

Az első tíz percben mindkét csapat próbálta kialakítani a maga játékstílusát, mindössze 25 pontot dobtak, 17–8-as előnyt dolgoztak ki a hazaiak. A folytatásban sokkal pontosabbak voltak a befejezések és egy sokkal látványosabb negyedet produkáltak a felek, a félidőhöz érkezve 40–23 volt az eredmény a VSK javára.

A harmadik tíz percben felnőtt a feladathoz a Focșani-ból érkezett alakulat és csupán három egységgel dobott kevesebbet, mint a marosvásárhelyiek, viszont ekkor már javában eldőlt minden lényegi kérdés. Az utolsó negyedben volt a legeredményesebb a hazai csapat, végül 87–58-ra győztek és megerősítették a harmadik pozíciójukat a B csoportban.

A VSK játékosai legközelebb december 23-án szerepelnek idegenben, Vâlcea csapata ellen.