Lassan hozzászokunk: nyert a gyergyói kosárlabdacsapat

Gergely Imre 2023. április 07., 19:03 utolsó módosítás: 2023. április 07., 19:42

Zsinórban harmadik mérkőzése után ünnepelhetett győzelmet a Gyergyószentmiklósi ISK-VSK csapata a férfi kosárlabda másodosztályban. Ezúttal a CSU Ploiești ellen sikerült nyerniük.

Egyre fegyelmezettebbek taktikailag a gyergyóiak, valamint kevesebb a buta fault Fotó: Bende Zoltán

Pár hete még annak is örülni tudott Kercsó Zoltán vezetőedző, hogy nagyon szoros küzdelemben maradtak alul a Ploiești csapatával szemben, most azonban fölényesen nyerni tudtak a gyergyói kosarasok. Pénteken délután a szárhegyi sportcsarnokban 23 ponttal győztek a szebb napokat is látott ellenfelükkkel szemben.

Azt is érdemes megemlíteni, hogy a felnőtt mezőnyben ebben a szezonban bemutatkozott ISK-VSK első olyan mérkőzése volt ez, amelynek mind a négy negyedét megnyerte.

Most is kiemelkedett a csapatból Bodó Tamás és Lokodi Mátyás, akik 27, illetve 23 pontot szórtak a vendégek kosarába.

„Nagyon jó érzés, hogy ismét nyertünk. Ez sorozatban a harmadik. Egyre fegyelmezettebbek taktikailag a fiúk, valamint kevesebb a buta fault.

A siker kulcsa azonban abban is rejlik a taktikai dolgokon túl, hogy a fiúk kezdtek bízni magukban, társaikban és a stábban is.

Köszönjük a közönségnek is, hogy ilyen sokan kijönnek a mérkőzésekre!” – összegzett Kercsó Zoltán vezetőedző.