Könnyed hazai győzelemmel vette célba a harmadik helyet a Sepsi-SIC

Sebestyén Ervin 2024. április 14., 20:55

Hosszú évek után megtört a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC egyeduralma a női élvonalbeli kosárlabda-bajnokságban, miután nem jutott be a rájátszás döntőjébe. A harmadik helyért a CSM Târgoviște csapatával küzd meg, amelyet le is győzött az első meccsen.

Könnyed győzelmet aratott a Sepsi-SIC. Korábbi felvétel Fotó: Tuchiluș Alex

Vasárnap este hazai közönség előtt lépett pályára a háromszéki gárda, ellenfelét korábban mindig legyőzte, így ezúttal is bizakodva várhatta a megmérettetést. A zöld-fehérek keretéből továbbra is hiányzott Green, aki sérüléssel bajlódik, ezúttal viszont Zoran Mikes együttese nem érezte meg a hiányát.

A Târgoviște elleni találkozó nehezen indult a Sepsi-SIC számára, ugyanis a vendégek gyorsan elhúztak hét ponttal, az első tíz perc végére azonban sikerült kiegyenlíteni (24–24). A második felvonásban már a hazaiak akarata érvényesült, jobban működött a védelem, így a szünetben 45–38 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben minden lényegi kérdés eldőlt, 19 egységgel vezetett a zöld-fehér klub, a végén pedig 82–57-re sikerült győznie.

A két győzelemig tartó párharc második felvonását csütörtökön rendezik Târgoviște városában.