Jól játszott az újonc gyergyószentmiklósi együttes, a Ploești otthonában, volt, hogy 8 ponttal is vezetett, de ez sem volt elég ahhoz, hogy meglegyen az első idegenbeli győzelem is a férfi kosárlabda másodosztály rájátszásának alsóházában.
Amint Kercsó Zoltán vezetőedző elmondta, az utolsó negyedben történt a kellemetlen fordulópont, a csapat egyik legjobbja, Bodó Tamás kipontozódott, illetve Csillag Előd lába begörcsölt, és a két fontos ember kiesése megzavarta a társaságot. Jött egy hullámvölgy, ami alatt a hazaiak fordítani tudtak, és megnyerték a találkozót. „Nagy skalp lett volna, ha az egykori bajnok és kupagyőztes Asesoft utódcsapatát le tudtuk volna győzni, és meg is volt rá az esélyünk, ha nincs az a hullámvölgy, akkor meg is lehetett volna. Fejlődünk, mostmár mindenkivel szoros meccseket tudunk játszani, de meg kell tanulnunk győzni is” – fogalmazott Kercsó.
Férfi Kosárlabda Liga I, alsóház
CSU Ploești–Gyergyószentmiklósi ISK-VSK 67–60 (14–13, 16–22, 21–16, 16–9).
A vendégek pontszerzők: Bodó Tamás 14, Lokodi Mátyás 13, László Tamás 11, Csillag Előd 8, Barabás Gergő 5, Puskás Hunor, Ráduly Sándor és Seres Lajos 3-3.
Az első fordulók gyengébb teljesítménye miatt nincs edzőváltási hangulat Csíkszeredában. Az FK elnöke, Szondy Zoltán türelemre inti a szurkolókat. Kifejtette, a vezetőség bizalma töretlen a szakmai stáb felé.
Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.
Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.
Románia országos energiarendszere az egyik legnehezebb időszak küszöbén áll.
Rohamtempóban kellene felgyorsítania az államnak az energiatároló kapacitását, ha nem akar blackoutot a közeljövőben. Románia légtere felől érkező drón robbant fel Bulgáriában, nem messze a határtól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!