Hirdetés

Kelemen Kincső: „Megvan az esélyünk a Girona ellen”

Újra a zöld-fehéreket erősíti
Fotó: Miska Brigitta/Sepsi-SIC

2020. augusztus 21., 17:17

 Az Egyesült Államokból Sepsiszentgyörgyre hazatért kosárlabdázó két hete már keményen készül a közelgő szezonra. Úgy véli, az Euroliga selejtezőjében nagyon erős spanyol csapattal találkoznak, de ígéri, hogy mindent megtesznek a továbbjutás érdekében.

2020. augusztus 21., 17:17

A háromszéki kosárlabda-rajongók nagy örömére Kelemen Kincső nemrég hazatért az Egyesült Államokból, ahol az elmúlt öt évben egyetemi tanulmányait végezte és a Colorado State Univerity, majd a Cal State East Bay csapataival a nívós NCAA bajnokságban is kipróbálhatta magát.

Hirdetés

A sepsiszentgyörgyi tehetség 19 évesen vágott bele az amerikai kalandba. Kaliforniában érett kosárlabdázóvá fejlődött, tengerentúli tapasztalatait pedig a Sepsi-SIC csapatában kamatoztathatja. Kincső korábban három szezont játszott a zöld-fehéreknél, tagja volt a 2014–15-ös idényben Román Kupa-győztes csapatnak.

„Nagyszerű lehetőség egy játékos számára, hogy a csapata az Euroligában indul, tudatában voltam, hogy itthon is lesz esélyem fejlődni és a játékomon dolgozni.

Másrészt, szerettem volna több időt tölteni a családommal, barátaimmal, hiszen elég sokat voltam távol. Meg szeretném tapasztalni, milyen az itthoni hivatásos sportolói élet

– válaszolta azon kérdésünkre, hogy miért döntött a hazatérés mellett.

Amerikában fejlesztette kosártudását •  Fotó: East Bay Athletics Galéria

Amerikában fejlesztette kosártudását
Fotó: East Bay Athletics

Az irányító- és dobóhátvéd-poszton is bevethető kosárlabdázó fontosnak tartotta megjegyezni, hogy a sepsiszentgyörgyi csapat korábbi meghatározó játékosa, Vass Ildikó biztatta, hogy térjen haza. A visszavonult kézdivásárhelyi sportolót mentorának tekinti, mint mondta, nagyon sokat köszönhet neki.

Vass Ildikóval kezdtem komolyabban kosárlabdázni, nagyon sokat segített nekem, minden téren: edzőként, második anyukaként és jó barátként is mellettem állt. Nélküle nem lennék most ott, ahol vagyok. Ildikó győzött meg, hogy visszajöjjek a Sepsi-SIC-hez

– nyilatkozta a Székelyhonnak.

A hazatérő kosárlabdázó két hete kezdett edzeni régi-új csapatánál, s bár egyelőre csak öten vannak a keretből – rajta kívül még Kovács Renáta, Orbán Nikolett, Ioana Ghizilă és Ștefania Cătinean dolgozik együtt az erőnlétén – a felkészülés jó hangulatban zajlik.

„Egyelőre még kevesen vagyunk a csapatból, de a lányok mind jól fogadtak, akárcsak az edzők és a csapat többi tagja is. Elkezdtük az erőnléti edzéseket és jó a hangulat köztünk. Edzésen keményen dolgozunk, de utána mindig beszélgetünk. Érdeklődnek az amerikai éveimről, és én is ugyanúgy elhalmozom őket kérdésekkel az itthoni csapatokról és élményeikről” – tudtuk meg Kelemen Kincsőtől.

Erőnléti edzés közben •  Fotó: Miska Brigitta/Sepsi-SIC Galéria

Erőnléti edzés közben
Fotó: Miska Brigitta/Sepsi-SIC

A székelyföldi kosárlabdázó célja, hogy napról napra fejlődjön erőnlétileg, technikailag és taktikailag, illetve hogy egyenletes teljesítménnyel a csapatot segítse. Ami pedig az Euroliga-selejtezőt illeti:

„Ellenfelünk, a Girona nagyon erős csapat, köztudott, hogy egy komoly színvonalú spanyol bajnokságban játszanak. Nagyon nehéz mérkőzések elé nézünk, de ez az Euroliga szintje. Tapasztalt, válogatott kosárlabdázókkal, a WNBA-t is megjárt játékosokkal kell felvennünk a versenyt.

Megvan az esélyünk ebben a párharcban, mindent meg fogunk tenni, hogy felkészültek legyünk és továbbjussunk a selejtezőn

– fejtette ki.

Kelemen Kincső amerikai éveiről, hazatéréséről és itthoni céljairól a Székelyhon napilap hetente megjelenő sportmellékletének augusztus 18-i számában közöltünk bővebb interjút.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Az agyagfalviak fordítottak és gólzáporral nyertek Csíkszentmártonban

Fordulatos mérkőzések jellemezték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának 18. fordulóját: az Agyagfalva öt gólt szerezve fordított Csíkszentmártonban, a Golimpiákosz pedig magabiztosan nyert Borszéken.

Visszautasítja a vádakat az FK Csíkszereda, jogi lépéseket helyeztek kilátásba

Az FK Csíkszereda határozottan visszautasítja azokat a rágalmakat, amelyek szerint a klub anyagi juttatást biztosítana a Román Labdarúgó-szövetség egyik vezetőjének. A Hargita megyei klub vezetősége szerint súlyos és alaptalan vádakról van szó.

Székelyhon

Megtalálták a két eltűnt kislányt

Egy erdész talált rá hétfő délután arra a két kislányra, akik vasárnap tűntek el dicsőszentmártoni otthonukból.

`
Krónika

Rendőrségi pontosítások az eltűnt dicsőszentmártoni kislányok ügyében

Továbbra is folyamatban van annak a két kiskorúnak a felkutatása, akik vasárnap délután tűntek el Dicsőszentmártonból. A hatóságok hétfőre virradóra is megszakítás nélkül folytatták a keresést.

Krónika

Tanulságok egy még le sem zajlott választás kapcsán

Miközben Magyarországon az elmúlt választási ciklusok legkiélezettebb és -feszültebb politikai kampánya zajlik, Erdélyben – és több magyarlakta vidéken a Kárpát-medencében – már megkezdődött a szavazási folyamat.

Főtér

És akkor a miniszter felvett egy maroknyi homokot és odadugta a lefagyott hivatalvezető orra alá

Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.

Ez is érdekelheti

Pengeélen táncolt, de kiegyenlített az elődöntőben a Sepsi-SIC

Rendkívül kiélezett csatát vívott egymással a CSM Târgoviște és a Sepsi-SIC a női kosárlabda nemzeti bajnokság elődöntőjében. A háromszéki gárda végig fegyelmezettebb játékot mutatva, minimális különbséggel nyert, így kiegyenlített az összesítésben.

A hajráig tartotta a lépést az éllovassal a Marosvásárhelyi VSK

A mérkőzés nagy részében az éllovas Nagyváradi VSK sarkában volt a Marosvásárhelyi VSK, amely a végjátékban maradt alul a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 26. fordulójában.

Hamar össze kell szedje magát a Marosvásárhelyi VSK kosárcsapata

A hét elején benyújtotta lemondását a Marosvásárhelyi VSK kosárlabdacsapatának edzője, a döntése meglepte a vezetőséget. Szászgáspár Barnabás klubelnököt a kialakult helyzetről és a szezon folytatásáról kérdeztük.

Nagy bajban a Sepsi-SIC, hazai pályán bukta el az elődöntő első meccsét

Nem bírt hazai pályán a CSM Târgoviște együttesével a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, amely így vereséggel kezdte a női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság elődöntőjét. Zoran Mikes tanítványai azonban idegenben még javíthatnak a párharcban.

Benyújtotta lemondását a marosvásárhelyi kosárcsapat vezetőedzője

Felállt a kispadról a Marosvásárhelyi VSK vezetőedzője, Faragó Péter, miután együttese csúfos kudarcba futott bele a CSM Târgu Jiu otthonában.

Ismét otthon: a felnőtt kosárlabda visszatért Gyergyószentmiklósra

Az új, a sportági előírásoknak megfelelő parketta elkészültével a Basilides Tibor Sportcsarnok végre alkalmassá vált hivatalos, felnőtt kosárlabda találkozók rendezésére, így az ISK–VSK Antares végre hazai közönség előtt léphetett pályára.

Váratlan kudarca után elúszni látszik a rájátszás a Marosvásárhelyi VSK-nak

Az utolsó előtti helyezett otthonában kapott ki a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata, amely ezzel a vereséggel még távolabb került a felsőházi rájátszásba jutástól az élvonalbeli bajnokságban.

Bajnoki döntőbe jutottak a Kézdivásárhelyi SE kosárlabdázói

Szombaton Nagyváradon léptek pályára a Kézdivásárhelyi SE kosarasai a helyi CSU ellen az 1. Liga elődöntőjének visszavágóján. A céhes városi csapat a papírforma szerint újra legyőzte ellenfelét, és bejutott a bajnokság fináléjába.

Készülhet a vb-re a magyar válogatott, lemarad az Eb-ről a román

Huszonnyolc év után lesz ott újra a női kosárlabda-világbajnokságon a magyar válogatott, miután Isztambulban kiharcolta részvételét a szeptemberi berlini tornára. Ezzel szemben a román válogatott lemarad a jövő évi Európa-bajnokságról.

Huszonnyolc év után jutott ki a világbajnokságra a magyar női kosárlabda-válogatott

A magyar női kosárlabda-válogatott 89–74-re legyőzte a házigazda törököket az isztambuli selejtezőtorna keddi zárónapján, ezzel kijutott a szeptemberi, Berlinben sorra kerülő világbajnokságra, és 28 év szünet után vehet részt ismét a tornán.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!