A felsőház nyitófordulójában a vásárhelyiek több alapember hiányában hazai pályán vereséget szenvedtek a címvédő Kolozsvári U-BT ellen. A fővárosi kiszálláson viszont már szinte teljes kerettel játszhattak, a betegségéből felépült Goran Gajovic mellett az eltiltott Goran Martinic is pályára léphetett.
Martinic tíz fordulós büntetést kapott dulakodás miatt, ám a játékos fellebbezett a határozat ellen, az ügyet pedig csak hétfőn tárgyalják újra, így addig felfüggesztették az eltiltását.
Jobban kezdte az összecsapást a VSK, az első negyed végéig folyamatosan előnyben volt, ám két másodperccel a dudaszó előtt a Dinamo egy kétpontossal fordított. A folytatásban pedig átvette az irányítást, kilenc ponttal is elhúzott, a szünet előtti percekre azonban a vásárhelyi játékosok összekapták magukat és sikerült kiegyenlíteniük.
A pihenő után már a vendégek akarata érvényesült, a Jeremic, Martinic és Sánta alkotta hármas vitte a hátán a csapatot, amely a harmadik játékrészben tizenegy pontos előnyt dolgozott ki.
Erre még rá is tudtak pakolni, a végéhez közeledve azonban figyelniük kellett, hiszen a fővárosiak öt pontra felzárkóztak, de a győzelmük nem forgott veszélyben.
Első felsőházi sikerével a Marosvásárhelyi VSK tovább tartja helyét az élmezőnyben, holtversenyben a harmadik pozíciót foglalja el. Az együttes számára újabb fővárosi találkozó következik, jövő hétvégén a Rapid vendégei lesznek.
Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.
Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Büntetőfeljelentést tett csütörtökön Majka romániai jogi képviselője a sepsiszentgyörgyi Sic Feszt fesztiválra tervezett koncert lemondását kiváltó fenyegetés ügyében.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
További híreink: sziklát akart a Dunába robbantani a hadsereg, egyelőre sikertelenül, az illetékes szerint pedig semmiféle korlátozás nem lesz a lakossági áramfogyasztásban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!