Hosszú évek után először fordult elő, hogy a háromszékieket letaszították a trónról, ezúttal a Konstancai CSM dominált az előző kiírásban. A zöld-fehérek a bajnokságban még a döntőbe sem jutottak be, csak bronzérmet szereztek, és a kupában sem értek fel a csúcsra. Ennek is köszönhető, hogy javában átalakítják a Sepsi-SIC keretét, eddig két távozót és két érkezőt jelentettek be, viszont itt még nem állnak le.
Mindössze egy szezont követően elhagyja az együttest a svéd Ellen Nyström, aki a spanyol Casademont Zaragoza klubnál folytatja pályafutását. Szintén távozik Courtney Range, az amerikai sportolóval nem hosszabbítanak szerződést.
Ugyanakkor bejelentették Alexandra Ghiță érkezését, aki az Aradi FCC Baschet csapatát erősítette az előző idényben és egészen a döntőig menetelt vele. Az előző kiírásban 21 mérkőzésen kapott szerepet, de nyártól már a zöld-fehérek színeiben játszik majd.
Tavaly decemberben mutatkozott be a Sepsi-SIC-nél Katy Armanu, aki a következő szezonra is marad a háromszéki együttesnél.
– nyilatkozta a Székely Sportnak Pásztori István, a Sepsi-SIC kosárlabda szakosztályának vezetője.
Hozzátette azt is, hogy több játékos kapott kiváló ajánlatokat külföldi nagy csapatoktól, amiket érthetően szerettek volna elfogadni.
„Valamilyen szinten meg kell azt szokni, hogy ugródeszka vagyunk néhány kosarasnak, hiszen ha itt kiválóan szerepelnek, akkor felkeltik a nagyobb csapatok figyelmét.
– mondta el Pásztori.
A szakosztály vezetője kiemelte, hogy a Román Kosárlabda Szövetség egyelőre nem pontosította a következő idényre vonatkozó szabályokat, így nem tudnak pontosan tervezni, hogy kiket igazolhatnak le.
„Minden évben változtatnak, ez ezúttal sem lesz másképp. Azt ígérték, hogy június elején tudni fogjuk, hogy pontosan milyen szabályok szerint kell kialakítani a kereteket, és annak függvényében tudjuk felmérni, hogy hány külföldi játékos fér be.
– hangsúlyozta Pásztori.
Az előszezon augusztusban kezdődik a sepsiszentgyörgyiek számára, majd szeptember elejére terveznek néhány edzőmérkőzést játszani, valamint felkészülési tornán is hangolni az új idényre.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!