Az idei tornán összesen 22 csapat vett részt, ez közel 90 résztvevőt jelent. „A benevezett csapatokat négy csoportba osztottuk. Az U15-ös fiú-, illetve az U14-es lánycsoportba három-három csapat jelentkezett, és ezekben a csoportokban mindenki játszott mindenkivel – tudtuk meg Antal Szabolcs főszervezőtől.
Mint ismertette, a felnőtt férfi kategóriába tíz csapat nevezett be, a lányoknál pedig hat együttes. Ezekben a csoportokban a tavalyi kiíráshoz hasonlóan kieséses rendszerben zajlott a torna, de volt vigaszág, így a kiesettek is kaptak egy második esélyt a továbbjutásra.
A mérkőzések mellett voltak ügyességi vetélkedők is,
a Two Ball elnevezésű játék nyertesei Czompók Bence (Göröcs Tas Fanok) és Szilágyi Nagy Zétény (Sápsi) voltak, míg a hármasdobó verseny győztese Fülöp Bence (Batmanék) volt. A felnőtt férfi kategóriában a mérkőzéseket játékvezetők felügyelték, ezzel is emelve a verseny színvonalát. A dobogós helyezést elért települések csapatai mellett Szováta is képviselve volt a csíkszeredai 3x3-as kosárlabdatornán.
U14, lányok: 1. Leánykagyermekek (Csíkszereda), 2. Kosaras hármas (Csíkszereda), 3. Bombanégyes (Csíkszereda).
U15, fiúk: 1. Göröcs Tas Fanok (Sepsiszentgyörgy, Kézdivásárhely), 2. Big Three (Csíkszereda), 3. Tajak és csapat (Csíkszereda).
Felnőtt korosztály, nők: 1. Fa alakulat (Székelyudvarhely), 2. Sepsi-Csík (Csíkszereda és Sepsiszentgyörgy), 3. White Bulls (Csíkszereda).
Felnőtt korosztály, férfiak: 1. Dánfalvi medvehajcsárok (Csíkdánfalva), 2. Random (Csíkszereda), 3. Batmanék (Csíkszereda).
A Sepsi OSK csupaszív tulajdonosa, Diószegi László nem szokványos klubelnök. Fontos számára, hogy tisztelettel bánjon a szurkolókkal, időnként megpróbálja részletesebben elmagyarázni nekik döntései okát. Erről és a kiesést követő időszakról kérdeztük.
Megszerezte első győzelmét a labdarúgó 2. Liga 2025–2026-os szezonjában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A vezető gólt követően sokáig szenvedett Ovidiu Burcă csapata a Sellenberki SK ellen, de a hajrában eldöntötte a párharcot.
Több felvétel is nyilvánosságra került a pénteki marosvásárhelyi gyalogátjárós gázolásról. Az egyik sofőr fedélzeti kamerája, illetve egy térfigyelő kamera is rögzítette az esetet.
Székelyföldi szabadidőközpont az ország legkedveltebb gyerekvonzó turistacélpontja a Clubul Copiilor (Gyerekek Klubja) nevű mozgalom munkatársai szerint, akik Google-értékelések alapján rangsorolták a romániai létesítményeket.
Konfliktus tört ki egy kereskedelmi cég alkalmazottai között a harmadik műszakban Nagybányán, rendőröknek kellett beavatkozniuk – tájékoztatott szombat este Florina Meteș, a Máramaros Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
… a román külügyminiszter asszony meg akarta mondani, mi a helyes vízió az orosz-ukrán háború ügyében, de jól elkeresztelte Volodimir Zelenszkijt… és reszkessetek, allinclusive-rajongók, Törökország bemutat nektek!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!