A mérkőzés első negyede remekül sikerült a gyergyóiaknak, Lokodi hárompontosa jelentette az első változást az eredményjelzőn, és mint utóbb kiderült, a megszerzett vezetést később egy pillanatra sem engedte ki a kezéből az ISK-VSK Antares. A legnagyobb különbség ebben a periódusban 14 pontos volt, 5–19-nél, a játékrész végén pedig 10–22 volt az állás.
Ez azért is jobban sikerült a vártnál, mert, mint a meccs után Kercsó Zoltán elmondta, nem örültek, hogy ilyen hamar kezdődött a bajnokság, mert nem volt sok idő felkészülni, és a hosszú út sem volt előny.
A második negyedre feljöttek a hazaiak, és 27 pontot szereztek, amire a gyergyóiak 22-vel tudtak válaszolni, azaz csökkent az előny.
A félidő után viszont megint formába lendült a gyergyószentmiklósi együttes, és a 16–25-ös részeredménnyel eljutottak összesítésben 53–69-ig, azaz igencsak megnyugtató előnyt szereztek a záró negyedre.
Itt már az volt a fő feladat, hogy tartsák az eredményt, ne engedjék közelebb a hazaiakat és ezt tökéletesen meg is oldották. Amikor letelt a játékidő 69–85 állt a brăilai csarnok eredményjelzőjén.
A vendégek egyik legjobbja Rácz Ádám volt, akit a Kolozsvári U-tól frissen igazolt a gyergyószentmiklósi csapat, ő 16 ponttal zárt, 57 százalékos mezőnymutatóval (6/10), két hárompontost értékesített, valamint 3 lepattanót és 1 asszisztot is jegyzett.
Csillag Előd is kiemelkedő teljesítményt nyújtott 17 ponttal, míg Olariu dupla-duplát jegyzett 11 ponttal és 10 lepattanóval. „A fiúk nagyon jól játszottak csapatban, rengeteget passzoltak, teljesen összhangban voltak” – nyilatkozta Kercsó Zoltán vezetőedző a mérkőzés után.
A Gyergyószentmiklósi ISK-VSK Antares vasárnap hazai pályán szerepel az ellenfél a CSU Ploiești lesz.
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
Kisorsolták a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényének menetrendjét. Kiderült, hogy a két székelyföldi együttes, a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda egyaránt idegenben kezdi a bajnokságot, a szezon első székelyföldi rangadóját pedig augusztusban rendezik.
Megszavazta Marosvásárhely önkormányzata az idei díszpolgárok névsorát, noha a Kovászna, Hargita és Maros Megyei Románok Civil Fóruma nyílt levélben tiltakozott a jelöltek – különösen néhai Kincses Előd jogász, közíró – ellen.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!