Van helye Gyergyónak a másodosztályban, győzelem az utolsó hazai kosármeccsen

Gergely Imre 2023. április 15., 21:51

Telt ház előtt, remek hangulatban ért el nagyon fontos győzelmet a Gyergyószentmiklósi ISK-VSK a férfi kosárlabda 1. Liga szombati mérkőzésén. Az újonc együttes három csapatot megelőzve zárja az első szezonját.

Fotó: Bende Zoltán

Nagy várakozás előzte meg a Gyergyószentmiklósi ISK-VSK–Jászvásári Stomart mérkőzést, szurkolókkal telt meg a gyergyószárhegyi csarnok lelátója. A felnőtt mezőnyben első szezonját töltő hazai együttes egy győzelemmel a hátralévő egy meccs eredményétől függetlenül elérhette az alsóház harmadik helyét. Ennek megfelelően komoly lendülettel 6-0-al indította meccset Kercsó Zoltán legénysége. Aztán kiegyenlítődött a játék, 20-20 volt az állás két perccel az első szünet előtt. A játékrész hajrája azonban nagyszerű volt gyergyói szempontból: 29-20-al zárult a periódus.

A második negyedben állandósult a 10 pont körüli hazai vezetés, majd a harmadik tíz percben kissé megijedtek a hazai szurkolók, az ISK-VSK sorra adta el a labdákat, helyzetbe hozva ezzel az ellenfelet, és sorra maradtak ki a ziccerek is. A vendégek egyre közelebb férkőztek, a játékrész második fele azonban harmadszor is jól alakult, Lokodi utolsó másodpercben dobott hárompontosa 17 pontos vezetést hozott.

A nézőtéren egyébként a Gyergyói Hoki Klub számos játékosa is ott volt, szurkolva erőnléti edzőjüknek, Lokodi Mátyásnak, a kosárlabdacsapat egyik legjobbjának. Ők is láthatták aztán, hogy a gyergyóiak nem csak az ő sikerüknek tudnak nagyon örülni, hanem a fiatal csapat győzelmének is.

Végül ugyanis 90-73 lett az eredmény. Az ISK-VSK számára ez volt az utolsó idei hazai mérkőzés, még egy meccsük van hátra, jövő vasárnap Jászvásáron, de ettől függetlenül megvan az alsóház harmadik helye.

Kercsó Zoltán vezetőedző így összegzett a mérkőzés után: „Nagyon boldog vagyok! Ha a szezon elején azt mondja valaki, hogy újoncként megelőzünk három csapatot, akkor aláírtam volna. Ahogyan azt is, hogy olyan városokat sikerült legyőzni, mint Bukarest, Ploiești, Jászvásár, vagy olyan klubokat, mint a román bajnok farmcsapata, a Nagyváradi CSM CSU, vagy az A ligát egykoron megnyerő CSU Ploiești. Hatalmas a fejlődés az első mérkőzéshez képest”.

A jászvásáriak elleni mérkőzés kapcsán megjegyezte, a fiúk egy pár perces rövidzárlat kivételével uralták a játékot. „A mérkőzésre több videóelemzéssel készültem. Szinte tudtam, hogy melyik játékosuk mikor merre fordul, ki milyen dobástípusban erős, és kinek mi a gyengéje. Készültünk becsülettel belőlük” – árulta el a győzelem kulcsát.

Kijelenthetem, így az utolsó hazai mérkőzés után, hogy van helye Gyergyónak a másodosztályban. Az, hogy teltház volt a meccsen az nekünk igazán léleksimogató. Köszönjük a szurkolást! Köszönjük a szurkolóknak, a stábnak és a támogatóknak a segítséget.

Bízom benne, hogy sikerül egy névadó támogatót találni, akinek a nevében játszhatnánk, és akkor szintet is lépnénk 1-2 légiós leigazolásával. De természetesen csakis a hiányposztokra, mert a lényeg a hazai fiúk fejlődésén van” – mutatott rá Kercsó Zoltán.

Férfi Kosárlabda 1. Liga, rájátszás, alsóház:
Gyergyószentmiklósi ISK-VSK-Jászvásári Stomart 90-73 (29-20, 23-16, 17-16, 21-21).
A gyergyói pontszerzők: Bodó Tamás 35, Lokodi Mátyás 20, Csillag Előd 15, Seres Lajos 11, László Tamás 7, Ráduly Sándor 2.