Gyenge első félidő után nem tudott felállni a KSE kosárlabdacsapata

Daczó Hodor Barna 2023. március 18., 18:40 utolsó módosítás: 2023. március 18., 21:29

A női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának utolsó, huszonkettedik fordulójában szombaton a Kézdivásárhelyi SE a CSM Alexandria otthonában harmatgyenge első félidei játék után szenvedett vereséget.

A hazai mérkőzésen jobban ment a kék-fehéreknek Alexandria ellen. Korábbi felvétel Fotó: Zsoli Jeffwarder

Az első három percben csak hármasokat dobtak a csapatok, az alexandriaiak 6–0-s sorozatára Corda még válaszolt (6–3), ám a házigazdák újabb hármasát (9–3) követően a KSE „lefagyott”, Mitrovic kosár plusz büntetője volt az egyetlen figyelemre méltó megmozdulása a kék-fehéreknek, az első negyed az alexandriaiak 16 pontos előnyével ért véget (22–6).

A folytatásban Wilson kosara (22–8) szalmalángnak bizonyult, Ljubomir Kolarevic és Farkas Alpár tanítványai nem találtak magukra ráadásul Biszak is lesérült a 12. percben. A teleormaniak előnye 21 pontra nőtt, ám ebből Mitrovic és Hawks kosaraival sikerült lefaragni a kézdieknek, így a csapatok 40–21-es állásnál vonultak pihenőre.

Szünet után a jelek szerint csupán enyhén sérült Biszak visszatért a csapatba és a gyengébb kezdés után a KSE 10–0-s sorozatával 13 pontra csökkent Alexandria előnye (46–33), ám ismét megtorpantak a kék-fehérek, és az utolsó negyednek tizenhét pontos hátrányból futhattak neki.

Az utolsó tíz percben sem változott a játék képe, s bár a kézdiek ezt a játékrészt is megnyerték, az első félidőben kialakult különbség nem csökkent számottevően. Az idénybeli 11. vereségét elkönyvelő KSE drukkereinek csupán az utolsó negyedben kilenc pontot szerző Kozman játéka nyújthat némi vigaszt.