Miután az élvonalban érdekelt klub az előző héten közölte, hogy a montenegrói Goran Gajovic, a svéd Jonathan Person és a marosvásárhelyi Alin Borșa meghosszabbították a szerződésüket, valamint leigazolták a másodosztályban szerepelt Gyergyószentmiklósi ISK-VSK mindössze 20 éves húzóemberét, Bodó Tamást, az elmúlt napokban még több újdonságról számoltak be.
Az egyik legfontosabb, hogy a csapatkapitány Sánta Szabolcs a következő idényben is folytatja a VSK-nál, neki ez lesz zsinórban a negyedik idénye szülővárosa csapatában.
A nagy tapasztalattal rendelkező, 37 éves beállós profi pályafutása során 16 aktív szezont tudhat maga mögött, eddig 296 mérkőzésen 5385 percet töltött a pályán, ezalatt 1467 alkalommal szerezte meg a labdát a palánk alatt és 2302 pontot gyűjtött.
Mellette a szintén helyi játékos, Engi Dávid is marad a marosvásárhelyi együttesnél, akárcsak a fiatal Cristian Mureșan, valamint a rutinos szerb Mladen Jeremic is új megállapodást kötött a klubbal.
A VSK három új kosárlabdázó leigazolását jelentette be.
A fehérorosz származású, de román állampolgársággal is rendelkező Vladislav Șolopa visszatérőnek számít, az elmúlt idényben Râmnicu Vâlceán játszott, de azt megelőzően a marosvásárhelyieket erősítette.
A román válogatott Amedeo Casale Olaszországban született, majd 11 évesen Bukarestben kezdett el kosárlabdázni az ICED-nél, majd a Dinamónál és a Kolozsvári U Mobitelcóban is játszott ifjúsági szinten. A román felnőtt élvonalbeli bajnokságban a Ploieşti, a Dinamo, a Steaua, a Csíkszereda és az SCMU Craiova színeiben szerepelt felnőtt szinten, utóbbi klubtól igazolt Marosvásárhelyre.
A 30 éves szerb Pavle Reljic a 10. szezonját kezdi meg Romániában, ahol eddig egyaránt három szezont töltött Temesváron, Nagyváradon és Focşani-ban. Az élvonalban 158 mérkőzést játszott, az elmúlt bajnoki kiírásban ő jegyezte a legtöbb kosárpasszt, meccsenként 4,1-gyet a CSM Focșani színeiben, valamint a csapat második számú pontszerzője volt 470 ponttal (13,1/meccs), és a negyedik a lepattanók terén is átlagban 3,9-cel.
Közölték azt is, hogy az előző másodosztályú bajnokságban a legjobb utánpótláscsapatnak bizonyult Marosvásárhelyi VSK fiataljai közül hárman, a 17 éves Kiss Roland, illetve a 18 esztendős Major Koppány és Robert Trif a 2024–2025-ös szezontól a felnőtt csapat tagjai lesznek.
A VSK egyelőre négy játékostól búcsúzott el,
akikkel ugyan szintén szerettek volna hosszabbítani, azonban Vlad Nistor úgy döntött, hogy Pitești-en folytatja pályafutását, míg az amerikai Jakob Lowrance, valamint Radu Paliciuc és Sólyom Botond egy időre abbahagyja a kosárlabdázást. Nekik megköszönték mindazt, amit a klubért tettek és sok sikert kívántak a további karrierjükhöz.
Mint korábban beszámoltunk róla, a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság szeptemberben egy selejtezőtornával kezdődik, a mezőnyben pedig továbbra is 18 együttes vesz részt, amelyek az előző két szezonban alkalmazott bajnoki rendszerben játszanak.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!