Fölényes győzelmet aratott a Sepsi-SIC és a KSE

Sánta Imre 2021. október 31., 10:36

Remek napot fogtak ki szombaton a női kosárlabda bajnokságban érdekelt háromszéki csapatok. A Sepsi-SIC a CSM Alexandria vendégeként hozta a kötelezőt, míg a Kézdivásárhelyi SE hazai környezetben múlta felül a Kolozsvári U együttesét.

Brianna Fraser 28 ponttal zárta a teleormani összecsapást. Korábbi kép Fotó: Sepsi-SIC/Facebook

Miután néhány nappal korábban az Európa Kupában a szentgyörgyi lányok nagy energiákat mozgósítva legyőzték az UNI Győrt, a hazai pontvadászat ötödik játéknapján Alexandriára látogattak, ahol a mérkőzés első részében még hullámzó volt a zöld-fehérek teljesítménye.

Ennek megfelelően az első negyed végén csupán hét ponttal vezettek, a folytatásban pedig ezt a különbséget mindössze egy egységgel tudták növelni (29–37).

Szünet után azonban rákapcsoltak Zoran Mikes tanítványai, szinte lélegezni sem hagyták ellenfelüket, és tízpercnyi remek játék elegendőnek bizonyult ahhoz, hogy immár behozhatatlan előnyre tegyenek szert.

A záró felvonásban is többnyire a székelyföldi együttes akarata érvényesült, és bár visszavettek a korábban diktált ritmusból, a hazaiak így sem tudták tartani a lépést a címvédővel, amely végül fölényes sikert aratott (49–88).

A bajnoki győzelem után a Sepsi-SIC újabb komoly erőpróba előtt áll, ugyanis a zöld-fehérek november 3-án, szerdán ismét az Európa Kupában játszanak fontos mérkőzést, amikor a küzdelemsorozat negyedik játéknapján az eddig veretlen ukrán BC Prometey együttesét fogadják a Sepsi Arénában.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 5. forduló:
CSM Alexandria–Sepsi-SIC 49–88 (14–21, 15–16, 5–28, 15–23)
Alexandria: Burcică 9 (1x3), Petrova 7 (1x3), Pana 7, Voicu 6, Mazilu. Cserék: Crăciunescu 11 (3x3), Marin 5 (1x3), Lungu 2, Horlea 2, Bota, Oinaru. Edző: Mădălin Piperea.
Sepsi-SIC: Fraser 28 (1x3), Ghizilă 10 (2x3), Wallace 10 (2x3), Orbán 6, Pasic 4. Cserék: Neagu 8, Cătinean 7, Podar 7, Croitoru 6, Botos 2. Edző: Zoran Mikes.
Játékvezetők: Vlad Cotrobaș, Ionuț Barbu, Anamaria Vamoș.

Remekül kezdte a valamikor szebb napokat is látott Kolozsvári U elleni összecsapást a KSE, majd a folytatásban kiegyensúlyozottá vált a játék, Ljubomir Kolarevic tanítványai azonban így is meg tudták őrizni korábban kidolgozott előnyüket.

A mérkőzés sorsa viszont végleg eldőlt az utolsó tíz percben, amikor a kézdivásárhelyi lányok egy 17–0-s sorozattal állva hagyták ellenfelüket, és végül huszonkét pontos győzelmet arattak.

Kézdivásárhelyi SE–Kolozsvári U 66–44 (18–11, 10–13, 16–13, 22–7)
KSE: Lewis 21, Taylor 15 (3x3), Coleman 13 (1x3), Debreczi 9 (1x3), Tuchilus 2. Cserék: Kozman 4, Domokos 2, Csurulya, Lénárt, Nagy. Edző: Ljubomir Kolarevic.
U: Nicholas 19, Beldian 9 (3x3), Uiuiu 5 (1x3), Rubin 2, Fleșer. Cserék: Al Ash Hab 7, Bölöni 1, Rus 1, Mihășan, Bota, Popovici, Stoica. Edző: Jannisz Kukosz.
Játékvezetők: Andrei Vizitiu, Csíki Zsolt, Alexandru Sandu.